(tüm sürümler için geçerli)

*****'li korsan oyununuz var ise veya daha önceden bir update *****i yapmışsanız yeni Update'i kurabilmek için ilk olarak bu *****i geri almak gerekiyor... Bunun için oyunun 1.CD'sinde Age Of Empires III klasöründeki age3.exe dosyasını, oyunun bilgisayarınızda kurulu olduğu Age Of Empires III klasörüne kopyalayacaksınız.Eğer CD elinizde yoksa alttaki linkden orjinal age3.exe dosyasını indirebilirsiniz.

age3.exe (Orjinal)
http://rapidshare.de/files/38045900/age3.rar.html
Açılan sayfada en alttaki Free butonuna bastıkdan sonra asıl indirme linki açılacakdır

Bundan sonra *****den ebediyen kurtulmak için Daemon aracını kullanacağız, böylece her update sonrasında *****i geri alma durumunda kalmazsınız.Daemon aracını altaki linke tıklayarak indiriyoruz.

DAEMON Tools 4.00
http://www.daemon-tools.cc/dtcc/down...Download&id=81

programı kurdukdan sonra oyunun cdsiz çalışması ve Daemon için gerekli olan mcz-aoe3mi.zip dosyasını indireceğiz, bunu alttaki adresten bulabilirsiniz...

mcz-aoe3mi.iso
www.gamecopyworld.com (aratarak bulabilirsiniz age of empires III yazin)
Açılan sayfada "Age of Empires 3 [ENGLISH] No-CD/Fixed Image" yazısına tıklayın, sonrasında yönlendirildiğiniz yerdeki "File Archive [681 KB]" yazısına tıklayın. açılan popup penceresinden uygun bir indirme linkine tıklayıp download edin. sonuçta "mcz-aoe3mi.zip" dosyasını indirmeniz gerekiyor.

indirdikten sonra bu dosyayı herhangi bir klasöre açın...sonrasında görev çubuğunun sağ tarafındaki Daemon'nun simgesine sağ tıklıyoruz, Virtual CD/DVD-ROM ya gelip boş bir device seçiyoruz ve Mount image'e tıklıyoruz...

açılan gözat penceresinden indirip açtığımız klasördeki mcz-aoe3mi.iso dosyasını seçiyor ve tamam diyoruz. Şimdi *****siz ve cd istemeyen bir Age Of Empires 3'e sahipsiniz.Artık sorunsuzca update kurabilirsiniz.

Update kurulumu

Oyun ana menüsünden Help and Tools butonuna tıklayın ordan Update Game'e tıklayın... yeni update net üzerinden bilgisayarınıza inmeye başlayacaktır.Update indirmesi bittikden sonra bir uyarı gelecek (oyunun kapanıp updatenin kurulmasıyla ilgili) buna OK diyin,böylece oyun kapanacak ve update kurulum ekranı gelecek, update kendiliğinden kurulacaktır.update tamam.

Şimdi internet üzerinden oynamamızı sağlayacak Hamachi programını kurup sunuculara gireceğiz...


--------------------------------------------------------------------------------

Hamachi sunucularına girmek
Bu program sayesinde sanki internet kafedeki bir networke bağlıymışsınız gibi AOE3 oynayabiliyorsunuz üstelik orjinal ****** falan gerekmiyor ...Yani resmen oyun içinde LAN kısmına giriyorsunuz ve orda kurulan oyunlara girebiliyorsunuz. Belkide şimdiye kadar AOE'de gördüğünüz multiplayer yöntemlerinin en kolayı.İşte bu şekilde devamlı online türk sunucuları var ve bağlanmak çok kolay.

İlk önce Sanal networklere bağlanmanızı (veya Sanal Network kurabilmeyi) sağlayan Hamachi adlı ücretsiz ve türkçe desteğide olan bu programı indiriyoruz..


Hamachi (Türkçe Versiyon) - Boyut: 634 KB
http://files.hamachi.cc/HamachiSetup-0.9.9.9-tr.exe

Kurulumda ekstradan bişey yapmanıza gerek yok, direk ileri ileri diyip kurulumu tamamlayın

Programı çalıştırın
Bir Nick belirledikten sonra sol alt köşedeki butona basın ve bağlanın.Buton yeşil renk ise "bağlı" demektir.

Sonra sağ alt tarafdaki iki butondan soldakine tıklayın ve " Var olan ağa bağlan " seçeneğini seçin.Açılan pencerede bağlanmak istediğiniz ağın adını ve şifresini isteyecektir..
Mevcut türk sunucularının ağ adı ve Şifreleri şöyle;

AĞ ADI ŞİFRE
SimCityTR sctr
SimCityTR2 sctr
SimCityTR3 sctr
AOE.III 1234
AOE.III(1) 1234
AOE.III(2) 1234
Diğer sunucular için tıklayın.

Yukarıdan istediğiniz bir ağa bağlanabilirsiniz , hepsini listenize ekleyip aynı anda bağlı kalabiliyorsunuz.Her sunucunun maksimum 16 kişilik kapasitesi vardır.Bağlan butonuna bastıkdan sonra karşınıza ağa bağlı kişilerin listesi gelecek, bu kişiler bağlı olduğunuz ağa dahil türk oyunculardır..Artık onlarla oyuna başlayabilirsiniz--------------------------------------------------------------------------------

Oyun kurmak veya Kurulu oyunlara girmek

Multiplayer -> LAN bölümünden kurulmuş oyunlara girebilir veya yeni bir oyun kurup Hamachi listenizdeki kişileri çağırarak oyuna başlayabilirsiniz.Bu arada hamachi listenizdeki kişilerle iletişim kurmak için, konuşacağınız kişinin üzerine sağ tıklayıp "Mesaj Yolla" seçeneğini seçin, konuşma penceresi açılacaktır.


İyi eğlenceler...

--------------------------------------------------------------------------------

Önemli Not

Eğer LAN Game'de kurulmuş oyun göremiyorsanız veya kurulan oyunlara girerken devamlı hata mesajı alıyorsanız, IP sorununuz olabilir...
Oyundaki görünen IP adresiniz mutlaka 5 rakamı ile başlayan bir IP adresi olmalı yani hamachinin size sağladığı IP'niz görünmeli (Router modem kullananlar bu konuda sorun yaşayabiliyor) Kurulu oyunlara girerken çeşitli hata mesajları alırsınız. "...mistmatch" veya "host canceled"
Oyunda görünen IP adresinizi Host Game'e girerek öğrenebilirsiniz.
Onun dışında Mistmatch hatasının sebebi update kurulmadığından olabilir...


BU agların dışında şu ağlar da var:
dnzorcn 123
Oto_"MANUS" 123
xoto.06 123
ahmetaoe3 123

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra oyunun versiyonunun v1.12 olması gerek (surumu zaten v1.12 olanlrr yinede yukarıdaki anlatılanları uygulasın)aksi taktirde baskaları ile kapışamazzsınız.Bu işlemleri yaptıktan sonra http://www.sendspace.com/file/ab8gae
Oyununuz da herhagi bir yama varsa hamachiden oynayamazsınız adresinden aoe3loader i indirip açıyorsunuz açılan yerden 5 ile baslayan IP adresini seciyorsunuz sonra açılan sayfadan get hamach ıp ardından start game e tıklıyorsunuz bunu her oyuna girerken yapıyorsunuz(indirme kısmı değil diger kısımları)