atari oyunları
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Age of Empires II -The Age of Kings

 1. #1
  Oyuncu

  Üyelik tarihi : Oct 2008
  Mesajlar : 231
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Age of Empires II -The Age of Kings  Ortaçağın evlatlarının torunları atalarınız sizi bugün için gönderdi. Onların savaş da er meydanında yapamadığını veya yaptıklarını sizler bilgisayarlarınızın
  başında yapacaksınız . Atalarınızın dökülen kanlarının intikamını almak sızlayan kemiklerini bir nebze olsun iyileştirmek mi istiyorsunuz. İşte Age of Empires –The Age Of Kings- tam sizlere göre bir oyun

  Oyunumuz ilk çağlardan başlayıp orta çağa kadar devam etmekte. Microsoft Games bir önceki sürümüne göre baya bir ilerleme kat etmiş. Bunlardan orta çağa damgasını vurmuş kavimler,tarihe damgasını vurmuş kral ve padişahlar, seçkin savaşçılar, üstün yapılar ve daha bir çok yenilik. Harita çeşitliliğini de diyecek yok.


  Irklar:
  Oyunda güçlü ve zayıf yönleri bulunan, eşsiz bazı teknolojilere veya askere sahip olan ve kendi dillerinde konuşan 13 gerçek ırk bulunmaktadır. İnşa edilen binaların mimarî özellikleri de ırklara göre değişmektedir. Mimari tarza göre ırklar dört gruba ayrılırlar:
  Batı Avrupa Kuzeydoğu Avrupa Asya Doğu
  Britonlar Tetonlar Çinliler Türkler
  Keltler Gotlar Japonlar Sarazenler
  Franklar Vikingler Moğollar Bizans
  Persler
  Diziliş Türleri
  Sıkı Düzen:Askerleri bir arada toplamaya yarar. Okçular için uygundur. Düşman kuvvetlerini piyadelerle durdurup okçularla haşat edebilirsiniz

  Ayrık Düzen: Düşman okçularından korunmak için bire birdir askerler birbirinden ayrılrıken düşmanlar şaşkına uğrarlar

  Bölünme: Düşman saldırılardan özellikle mancınık kurtulmak için birebirdir ani bir manevra ile düşman saldırıları etkisiz kaldığı gibi ani bir saldırı ilede düşman kuvvetlerini zor durumda bırakabilirsiniz

  Kutu Düzeni: Bir kuşatma silahı saldırya uğrarsa çabuk yok olur. Bunu önelemk için bu düzeni kullanarak kuşatma silahlarınızı koruma altına alabilirsiniz.  YENİLİKLER
  Ticaret: Çok iyi hatta mükemmel hale getirilmiş. At arabalarıyla müttefiklerimizin marketine gidip ticaret yapabiliyoruz. Tabii ticaret=altın demek bu da ekonomiyi büyük ölçüde etkiliyor. Size bir de ipucu iki market arası ne kadar uzaksa o kadar çok altın demek.

  Ekonomi: I. Sürümde olduğu gibi ekonomi odun, et, taş ve altına dayalı . Geliştirilen yön ise her ekonomik faaliyetinin ayrı bir deposu olması bu işimizi çok kolaylaştırıyor gerçekten. Odun odun kampında tarlalar ve balıklar (tabii balıkları siz avlarsanız) değirmende, taş ve altınlar maden kampında, toplanıyor.

  İNŞAATLAR
  Askeri:
  Askeri inşaatlar asker çıkarmanıza, kendinizi savunmanıza ve gücünüzü arttırmaya yarar.
  Asker çıkan binalar, süvarileri ahırdan, piyadeleri kışladan, okçuları okçu kışlasından, kuşatma silahlarını da kuşatma evinden alabilirsiniz.
  Demirci binası sizin askerlerinizin zırhlarının gücünü arttırmaya yarar eğer askerlerinizin düşmandan daha güçlü olmasını istiyorsanız tek bir tuş yeter.
  Savunma binaları (Ok kulesi top kulesi sur kale vs…) bu yapılar savunma yapmanıza olanak sağlayan en büyük yardımcılardır. Ayrıca kalelerden size ait olan seçkin askerlerde alabilirsiniz (Yeniçeri, uzun yaylı, kataprakt, axeman, memlük vs..)

  Kültürel:
  Bu binaların ne yararı var demeyin. Askerin yetersiz olduğu alanda size en çok yardımcı olacak bunlardır. Üniversiteden surlarınızı ve kulelerinizi geliştirebilir, teknolojinizi ilerletebilirsiniz. Manastırlardan imam üreterek size saldırmaya gelen düşman askerlerini kendi saflarınıza çekebilirsiniz. Harika (Wonder) dikerek (Söyleyeyim bir işçi ile bu binayı yarım saatte ancak dikersiniz) oyunu kazanabilirsiniz (Tabii kral öldürme oynamıyorsanız). Town Centerden işçi üretebilir, bir sonraki çağa geçebilirsiniz. Dikkat town center sizin kalbinizdir ona bir şey olursa durum vahimdir.

  OYUN MENÜSÜ
  Eğitici Oyun:
  Eğer oyuna daha yeni başladıysanız buradan başlamanızı tavsiye ederim. Tek şartı İngilizce ama o kadar da büyük bir şey değil sadece yap getir götür diyor hepimizin anlayacağı türden yani. Bölümün amacı İskoçların tarihini yaşamak. İskoçları İngiliz zulmünden kurtarmak sizin elinizde. Ayrıca oyunun sonlarında İskoçların ulusal kahramanı William Wallace geliyor. Biraz abartılmış ama olsun. 7 Bölümde ilerlerken oyunu öğreneceksiniz.


  Tek Kişilik:
  Burada yapay zekaya karşı bir mücadele içinde olacağız. Profesyoneller için bu YZ pek yeterli değil ama biz acemiler için güzel.
  Kral Öldürme (Regicide):
  Müttefiklerimizi düşmanlarımızı haritayı ve diğer seçenekleri belirledikten sonra oyuna başlıyoruz. Verilen işçilerle en kısa sürede ekonominizi tavan yapmaya çalışın. Unutmadan kralınızı kalenin içine sokmayı unutmayın, ben ilk oynadığımda bilmiyordum gezdirirken ölmüş ve kaybetmiştim. Bu savaşı kazanmanın tek yolu var düşman kralını kıstırıp boğazını sizin kralınızın huzurlarına getirtmek

  Ölümüne Savaş(Death Macth):
  Yukarıda anlattığım gibi oyuna başlıyoruz. Burada kral neyin yok. Sizi verilen ekonomi ile asker üretip düşmana ani saldırı yapıyoruz bir nevi meydan savaşı. Görevimiz tüm düşman canlısını kılıçtan geçirmek amigo. Taş üstünde taş kalmayacak, Moğollar da kimmiş ben istilacının kralıyım diyorsanız Ölümüne Maç yapın derim.

  Rasgele Harita (Random Map):
  Kral öldürmek istemiyor ama death macth da yapmak istemiyormusunuz. O zaman son seçenek Rsasgele harita. Kral yok ve ekonomi tavan olarakda başlamıyor Kral öldürme gibi başlıyorsunuz ama Death Mcth gibi taş üstübde taş bırakmıyorsunuz.

  SEFER (CAMPAİGN)

  Seferler vaoov. İsme bak. Tarihe ilginiz mi var? Büyük devletlerin nasıl kurulduğunu mu merak ediyorsunuz. Kitap okumaya gerek yok. Öğrenmek bir tık ötede ayrıca bu devletleri de siz kuracaksınız zevk burada. Ama tek sorun sadece 5 kavmin tarihinin yer alması bu üzücü Türklerin tarihi yok. Ama ben nedenini buldum, galiba 1000’lerce yıllık şaşalı tarihimizi oyuna aktarmaları biraz zor geldi.

  Cengiz Han (Genghis Khan):
  Tarihin tanık olduğu en büyük imparator ve en acımasızı. Eğer ben ondan daha acımasızım diyorsanız bu seferi oynayın. Gerçekten size verilen görevlerle Cengiz Hanın en kadar acımasız olduğuna tanık olacaksınız.

  Frederik Barbarossa (Kutsal Roma İmp.):
  Romanın devamı niteliğindeki bir devlet ama siyasi birlikten yoksun. Siz Barbarossa olarak Almanya siyasi birliğini sağlayacaksınız. Tabi rap diye bunu yapamazsınız, önce Gothlarla ve diğer Cermen kabilelerini boyunduruğunuza alacaksınız. Daha sonra sizi çok zorlayacak biri karşınıza çıkacak ‘’Henry the Lion’’ Bu adam defalara sizin egemenliğinizi kabul etse de en ufak fırsatta size saldıracak söyleyeyim. Bunlar yaşanırken doğuda Selahaddin Kudüs’ü alır Papa Haçlı Seferi ilan eder Sizde bu sefere katılacaksınız ve Barbarosanın nasıl öldüğüne yanıklık edeceksiniz.

  Jan Dark (Joan of Arc):
  Yüzyıl Savaşları yer Fransa işgal altında bir ülke. Bir Fransız kızı. Kız köydeyken askerlere gaipten sesler duyduğunu ve kendisini kralı kurtarmakla görevlendirildiğini söyler. Bundan sonra Fransa’nın kaderi değişir. 100 yıl savaşlarında baştan sona üstün olan İngiltere aniden gerilemeye başlar. Kızımız tek tek Fransız şehirlerini geri alır. Bunlardan en zevklisin Paris Kuşatması söylemeden geçemeyeceğim. Ve kız İngilizler tarafından bulunur ve yakılır. Henüz 19 yaşındadır. Ama biz buna üzülürken öyle bir cesaretleneceğiz ki adada tek bir İngiliz bırakmayacağız

  Selahaddin Eyyubi (Saladin):
  Müslümanlar artık çektiğimiz işkenceler bitti. Doğudan gelen bir komutan bizi kurtarmaya geldi. Ey Kahire sesime gel ya da ben sana geleceğim. Selahaddin Eyyubi büyük komutan. Musul Sultanı Nureddin Zengi Selahaddine bir ordu vererek Mısır seferine yollar Selahaddin Kahire önlerinde korkak Fatımiler Franklarla işbirliği yapmıştır. Ama biz Kahire’ye girip kendi devletimizi kuracağız. Bundan sonra Bölgedeki Franklarla sürekli savaşacağız. Gazamız mübarek olsun kardeşlerim. Ve Kudüs kutsal kent Haçlıların elinde burayı almak da artık bize bağlı. Aslan Yürekli Rişar İngiliz kralı II. Filip Fransa kralı bu iki büyük krala hadlerini bildirmek de bize bağlı. Barbarossa ise büyük kayıplar vererek Antakya’ya kadar gelebilmesine karşı Göksu nehrinde boğularak ölmüştür.

  MULTİ PLAYER (ÇOK OYUNCULU)
  Aptal ai çok mu baydı. Gücünüzü bir de insan zekasına karşı denemeye ne dersiniz. Ağa bağlı bilgisayarlarla arkadaşlarınızla büyük savaşlar yapmak için ideal bir yer. Yerel tcp/ıp bağlantısından oyunu kurup başlayabilirsiniz

  MAP EDİTÖR (HARİTA DÜZENLEYİCİ)
  Burası harita odası yovv. Burada kendi haritanızı hatta kendi seferlerinizi yaratabilirsiniz. Normal haritalar çok mu sıktı? İşte burası tam size göre. Ayrıca harita yaparken istediğiniz savaşları da ekleyebilirsiniz. Haydi yiğitlerim Gidin ve hayalinizde ki savaşları yaratın.

  Son olarak gene Microsoft Games gene Ensemble Studios gene Age of Empires fazla söze gerek yok. Açın ve oynayın keyfinize bakın. Gazanız mübarek olsun.

  Konu Alıntıdır...


  Paylaş
  Mesaj SKAYJACKER tarafından (30-10-2008 Saat 01:24 ) değiştirilmiştir.
  İletişim Adreslerim
  Twitter : https://twitter.com/SKAYJACKER
  Facebook : http://www.facebook.com/huseyinsarijk 2. #2
  Usta Oyuncu
  zimeeeeeeeeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Nov 2008
  Mesajlar : 1.712
  Tecrübe Puanı 8
  Tecrübe Puanı Gücü : 9

  Standart  bu oyunda feudalde haritaya yayılmaya bayılıyorum


  Paylaş

 3. #3
  Hiperaktif Oyuncu

  Üyelik tarihi : Dec 2008
  Mesajlar : 866
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  Iyi Oyun Bea


  Paylaş

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Yandex.Metrica

Turnuval Yasal Uyarı!

Turnuval Bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek, turnuval.com hizmetlerini sizlere daha iyi sunabilmek amacıyla kullandığımız cookie'ler (çerezler) ve kişisel verilerinizle ilgili Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793