Doktorların üzerindeki kıyafetler orta çağdaki doktorların salgınlarda giydikleri kıyafetlerdendir. Assassin’s Creed: Brotherhood’da kullanılmasının bununla bir alâkası yoktur elbette. Amaç sadece olaya biraz mistisizm ve görsellik katmaktır.

Multiplayer modunda kullandığımız doktorun oyun içindekilerden tek farkı maskesinin gagasının daha kısa olması ve tabii ki saldırgan olmasıdır. Multiplayer oyununda ise düşmanlarını öldürmek için uzun bir şırınga kullanacak.

Doktor hedefini yakalayacak ve onu dizlerinin üzerine çökertecektir. Hedefi daha ne olduğunu anlayamadan şırıngayı boynuna saplayacak ve toksinler çok hızlı bir şekilde hedefinin vücuduna dağılacak, yere devrilip ölecektir.

Doktor hedefine doğru yürecek ve şırıngayı boğazına saplayacaktır. Yere düşen hedef yaralanmadan ve kan kaybından dolayı hayatını kaybedecektir.

Doktor şırıngasını hedefinin sırtından sokarak kalbine saplayacak. Hedefi çoktan kaybetmiş olsa da onu kibarca yere bırakacak ve öyle kaçacaktr.

Doktor hedefini sırtüstü yere düşürecek ve şırıngasını gözüne, gözünden beynine saplayacaktır. Şırıngasını döndürerek çıkartacak ve kaçmadan önce tekrar kemerine takacaktır.

Ölümcül Serumda da olduğu gibi, düşmanı hiçbir şeyin farkına varamadan şırıngayı boğazına saplayacak ve onu vahşice yere fırlatacaktır.

Olay gayet basit. Doktor atladığı yüksek yerden hedefini yere yıkacak ve şırıngayı boğazına saplayacak. Hedef de zaten darbeyi aldığı için kurtulma gibi bir şansı da olmayacak.