Sion Tarikatı


Sion Tarikatı, çeşitli komplo teorilerinde adı geçen, bin yıllık olduğu iddia edilen, gizli politik ve dini örgüt. Yakın dönemde Dan Brown'un Da Vinci Şifresi kitabıyla tekrar gündeme gelmiştir.

AC serisinde Floransa da bazı flamalarda gördüğümüz amblemdeki bu çiçek Sion Tarikatı'nın simgesidir:


Sion Tarikatı misyonunu şöyle tanımlamıştır:

Zamanın kilisesi ve papa bildiğiniz gibi tüm Hıristiyanlığa Hz. İsa Mesih'in Tanrı'nın oğlu olduğunu ve çarmıha gerilerek öldürüldüğünü kabul ettirmeye çalışmıştır. Çünkü çıkarları bu yönde olmuştur. Bunu kabul ettirmek için İsa'nın normal bir insan olduğu gerçeğini gösteren her şeyin yok edilmesi gerekiyordu. Bunların başında da Hz. İsa'nın karısı ve çocuğu vardı. İşte Sion Tarikatı kurulurken bu amacı hedef alıp bu yönde faliyetlerine başladılar. Bu amacı gerçekleştirecek perde arkasında olmayan ve savaşacak kişilerde ''Tapınak Şovalyeleri'' ydi. Yani Tapınakçıların esas amacı buydu ama daha sonraları kilise ile yapılan anlaşmalar ve kiliseye karşı yumuşak başlılık gösterilmesi nedeniyle bu Şovalyeler kilisenin askerlerine katıldılar. Tabiki bazıları hedeflerinden şaşırmadılar, onlar hala soyu koruyorlar ama diğerleri...İşte Leonardo da Vinci , oyundaki can dostumuz , 'de tarikatın bozulmadan önceki ''dahi'' başkanlarından biriydi. Da Vinci yaptığı çoğu eserinde (İsa ve Bakire Meryem temalı) İsa'nın eşini gizli bir şekilde yerleştirmiştir. Hatta o kadar ileri gitmiştir ki kilisenin Da Vinci'den bir İsa resmini yapmasını istediğinde kimsenin anlayamayacağı bir şekilde İsa'nın yanına karısı Magdalalı Meryem'i oturtup resmen kilise ile dalga geçmiştir:İşte Sion Tarikatı'nın Diğer Dahi Başkanları

Leonardo Da Vinci
Sir İsaac Newton
Victor Higo
Mozart
Nicolas Flamel
Boticelli
...


Ayinleri


Sion Tarikatı üyeleri belli günlerde ''seks ayinleri'' yaparlar. Bu ayinin amacı orgazm sırasındaki zihin boşluğuda bütün düşüncelerden kurtulup sadece Tanrı'yı düşünüp Onu ve Onu'n büyüklüğünü düşünüp, zihinleri tamamen boşken Onu daha fazla anlamak amaçlanmaktadır.