Yetenekler (Abilities)


DISGUISE

15 saniye boyunca rasgele başka bir karakter kılığına girmenizi sağlar.Yeniden dolum süresi 60 saniyedir.Tekrar kendi kılığınıza dönerken parlar ve rakiplerinizin gözüne çarparsınız.2. Seviyede açılır.

SPRINT BOOST

5 saniye boyunca koşu hızınızı %30 arttırır.Kritik pozisyonlarda hedefinizi yakalamak için veya takipçilerinizden kaçmak için idealdir.60 saniyede bir kullanabilirsiniz.3. Seviyede açılır.

SMOKE BOMB

3 saniyeliğine bir gaz bulutu oluşturur.Gaz bulutu içine giren oyuncular duraksar.Bu duraksama anı takipçinizi bayıltmak veya hedefinizi kolayca öldürmek için çok kullanışlıdır.Yeniden dolum süresi 90 saniyedir.8. Seviyede açılır.Oyundaki en kullanışlı yeteneklerdendir.

HIDDEN GUN

Kilitlendiğiniz rakipleri uzaktan öldürebilirsiniz.Yetenek butonuna basıp hedef çizgisini görünce butonu bırakarak ateş edebilirsiniz.Eğer rakibi bu yetenekle öldürürseniz alacağınız puan çoğalacaktır.Yeterince hızlı olamazsanız elinize yüzünüze bulaştırabilirsiniz.Koşan veya size uzak olan rakipler için kullanılması önerilmez.11. Seviyede açılır.90 saniye aralıkla kullanabilirsiniz.Wanted modu için önerilir.

MORPH

Yakınınızda bulunan halktan kişileri süresiz sizin kılığınıza sokar.Siz bu gruplar içinde gizlenirseniz takipçinizin kafası karışacak ve belki siz yerine sizin kılığınıza girmiş halktan birini öldürecek.Ayrıca halihazırda Morph yeteneğinin etkisinde olduğuna inandığınız bir grup içerisinde yeteneği kullanırsanız antidoz etkisi yapacak ve Morphu size çevirecektir.Bunu da hedefinizi seçmekte zorluk yaşadığınızda kullanabilirsiniz.14. Seviyede açılır.60 saniyede bir aktif olur.

TEMPLAR VISION

30 metre içindeki bütün Abstergo ajanlarını 3,5 saniye boyunca görmenizi sağlar.Yeniden dolum süresi 90 saniyedir.Kullanırken üzerinizde ışık parlar.Bu yüzden eğer yakınınızda başka bir Abstergo Ajanı varsa sizi görür.19. Seviyede kazanılır.Assassinate modlarının en güçlü yeteneklerindendir.

CHARGE

2,5 metre içindeki düşmanınızı onun kaçmasına fırsat vermeden öldürmenizi sağlar.2,5 saniyeliğinedir.Yeniden dolum süresi 90 saniyedir.Eğer rakibinizi yakalayabileceğinizden eminseniz kullanın yoksa rakibiniz boş anınızdan faydalabilip sizi bayıltır.21. Seviyede açılır.Wanted mode için daha uygundur.

DECOY

Bir sivili seçip bu özelliği kullanırsanız, sivil sizin şeklinize girerek 10 saniye boyunca koşmaya başlar.Böylelikle rakiplerinizi şaşırtıp, klonunuzun peşinden koşmasını sağlayabilirsiniz..Yeniden dolum süresi 45 saniyedir.24. Seviyede açılır.ManHunt, Chest Capture, Escort modlarında işe yarar.

MUTE

6 metre içindeki herkesin 1,5 saniye boyunca yetenek kullanmasını engeller.Yeniden dolum süresi 90 saniyedir.26. Seviyede açılır.Bu yeteneği aslında hiç kullanmadım ve kullananıda görmedim.Çünkü neredeyse hiç bir zaman işe yaramıyor.

POSION

Hedefinizin size uzaklığı en fazla 1,5 metre olması şartıyla kullanabilirsiniz.Bu şekilde rakiplerinizi farkettirmeden zehirlersiniz.Zehirlenen kişi 5 saniye sonra ölür ve size ekstra olarak 200 puan verir.Yeniden dolum süresi 90 saniyedir.29. Seviyede açılır.Çok kullanılan bir yetenektir.Assassinate ve Wanted modunda kullanım için önerilir.