Real Madrid Jose Mourinho, Real Sociedad karşısında yıldızlaşan Mesut Özil'i bu sözlerle övdü.İspanya'nın Real Madrid takımının teknik direktörü Jose Mourinho, Real Sociedad karşısında alınan 4-1'lik galibiyette sahanın yıldızı olarak gösterilen Mesut Özil için "O bir bebek, önünde büyük bir gelecek var" dedi.

Mourinho, basın toplantısında Özil ile ilgili yöneltilen bir soru üzerine "O bir bebek, önünde büyük bir gelecek var. 22 yaşında, genç. Bizde ve milli takımında çok sorumlulukları var. Yeni şeylere uyum sağlamakta büyük kolaylık gösteriyor. Bu maçta Di Maria'nın pozisyonunda oynadı ve mükemmel işler çıkardı. Öyle gözüküyor ki, herkesin gönlünü fethetti. Real Madrid, 10 yıllık bir futbolcuya sahip" cevabını verdi.

Türk kökenli Alman vatandaşı olan Mesut Özil'e övgü yağdıran diğer bir isim olan Real Madrid spor direktörü Jorge Valdano ise "Özil, kendisinin değerini ve yeteneğini bilen Bernabeu taraftarının sağ kolu olma yolunda ilerliyor. Özil bize inanılmaz bir yüksek teknik getirdi. Onunla birlikte futbolumuz çok daha fazla akışkan" şeklinde konuştu.

İspanyol basınında yer alan yorumlarda da Mesut için "Real Madrid'in ruhu. Takımı ateşliyor ve ışıltı veriyor. Özil tekrardan göz kamaştırdı" denildi.

Kaynak:Ntvspor.com