Barcelona'nın oyun kurucusu Xavi Hernandez, son 20 yılın en başarılı orta saha oyuncusunun Paul Scholes olduğunu belirtti.İspanya Milli Takımı ve Barcelona'nın başarılı orta saha oyuncusu Xavi Hernandez, İngiliz futbolu hakkında Daily Mail'e ilginç açıklamalarda bulundu. İspanyol yıldız, Paul Scholes'un son 20 yıla damgasını vurduğunu belirtti.

Premier Lig'in çok kaliteli bir lig olduğunu belirten Xavi, "Rooney, Scholes, Cesc, Nasri ve Giggs, çok beğendiğim ve izlerken keyif aldığım oyuncular. Ancak Paul Scholes'a ayrı bir parantez açmak istiyorum. Bana göre Scholes, son 20 senenin en iyi orta saha oyuncusu. Arkadaşım Xabi Alonso ile de sık sık bu konu hakkında konuşuyoruz. Scholes, herşeyi yapabilen harika bir oyuncu" ifadelerini kullandı.

Dünya Kupası'yla ilgili ilginç bir anısını da anlatan İspanyol yıldız, "Almanya ile yarı final maçı oynuyorduk. Finale çıkmamıza sayılı dakikalar kalmıştı. Maçın hakemi yanıma gelip, maçtan sonra formamı vermemi rica etti. Kendisine maçı 1 dakika erken bitirirse formamı verebileceğimi söyledim. Ama o oralı bile olmadı" ifadelerini kullandı.

Xavi, bu sezonda da katıldıkları tüm kupaları kazanmak istediklerini belirterek sözlerini tamamladı.