Barcelona Teknik Direktörü Pep Guardiola, sonunda kendisini 1 yıl daha kulübüne bağlayan resmi sözleşmenin altına imza attı. Kulüp televizyonuna konuşan Xavi ise son dönemde form düşüklüğü içinde oldukları iddialarını reddetti.Barcelona, bir yıl daha Pep Guardiola'ya emanet... Katalan ekibine tarihi başarılar yaşatan genç teknik adam, kulüp merkezinde resmi sözleşmenin altına imza attı.
Guardiola'nın sözleşmesini uzatmasıyla futbolcular da rahat bir nefes aldı. Onlardan biri de Xavi'ydi. Kulüp televizyonuna konuşan Xavi, önce Sporting Gijon karşısında alınan beraberlik, sonrasında Arsenal deplasmanındaki 2-1'lik yenilgi ve son olarak, Athletic Bilbao'yu güçlükle yenmeleri üzerine, form düşüklüğü içinde olduklarını düşünenlere yanıt verdi.
Xavi, "Maçları dikkatle izlerseniz, rakiplerimizden çok daha üstün olduğumuzu görürsünüz. Ancak insanlar sadece skor tabelasına bakıyorlar. Gijon karşısında tüm maçı karşı sahada oynadık. Londra'da Arsenal'den çok daha etkili olmamıza karşın yenildik. Bilbao'yu yenerken, 2. yarıda nasıl bir baskı kurduğumuzu herkes gördü. Ancak dediğim gibi bu tür yorumlar genellikle skor tabelasına bakılarak yapılıyor" dedi.
Xavi, önlerinde zorlu bir dönem olduğunu hatırlattı. Ancak kendi oyunlarını sahaya yansıtmaları halinde, yenemeyecekleri bir takım bulunmadığını söyleyerek, "Mallorca ve Valencia deplasmanları zorlu geçecek. Ligde hala birbirinden önemli 14 maçımız var. Özellikle deplasmanda kaybedecek çok şeyi bulunan takımlarla oynayacağız. Bekleyip göreceğiz. Aynı şekilde oynamaya devam etmemiz çok önemli. Çünkü puan çıkarmanın zor olduğu deplasmanlara gidiyoruz" diye konuştu.
Xavi, La Liga'daki en yakın takipçileri Real Madrid yerine kendi yapacaklarına konsantre olduklarının da altını çizdi.