Milan'ın golcüsü Zlatan Ibrahimoviç, yine eski teknik direktörü Pep Guardiola'yı hedef aldı. Guardiola'dan alaycı bir dille "filozof" olarak bahseden Ibrahimoviç, Milan'ı da, ezeli rakibi Inter'in bir adım önüne koydu.Zlatan Ibrahimoviç, astronomik bir bonservis bedeli ve Samuel Eto'o karşılığında Barcelona'ya transfer olduktan sonra, teknik direktör Pep Guardiola ile ciddi sorunlar yaşamış ve ilk sezonunun sonunda Milan'a gönderilmişti. Milan'da yeniden eski formunu yakalayan Ibrahimoviç, Nou Camp'ta başarısız olmasının tek sorumlusu olarak Guardiola'yı gösterdi. Genç teknik adamdan sürekli alaycı bir dille "filozof" olarak bahseden İsveçli golcü; "Barcelona'da işlerin ne kadar çabuk değişebileceğini görmüş oldum. Benim sorun yaşadığım tek kişi o filozoftu" dedi.
Ibrahimovic 'Filozof' Pep'e yüklendi

Guardiola'nın son aylarda kendisiyle göz göze gelmekten bile çekindiğini savunan Ibrahimoviç; "İlk 6 ay harikaydı. Kimseyle problemim olmadı. Hatalı davrandığımı söyleyebilecek tek bir kişi bile çıkmaz. Sonra birşey oldu. Bugün bile ne olduğunu bilmiyorum ve hala da yanıt bekliyorum" diye konuştu.
Oyuncuları motive etme konusunda Mourinho ile Guardiola'nın karşılaştırılamayacağını öne süren Ibrahimoviç, soyunma odasında birçok futbolcunun, Guardiola'nın sözlerini anlamakta bile zorlandığını iddia etti. Eski takımı Inter ile Milan'ı da karşılaştıran İsveçli golcü; "Inter hakkında kötü konuşamam. Çünkü orada harika yıllar geçirdim. Ancak tarihsel olarak Milan daha önemli bir kulüp" ifadelerini kullandı.