İngiltere Premier Lig'in lider Manchester United, maç boyunca zorlandığı rakibi Everton'u 83. dakikada Meksikalı Hernandez'in kaydettiği golle 1-0 mağlup etti ve şampiyonluk yolunda önemli bir virajı kayıpsız döndü.İngiltere Premier Lig'in lider Manchester United, maç boyunca zorlandığı rakibi Everton'u 83. dakikada Meksikalı Hernandez'in kaydettiği golle 1-0 mağlup etti ve şampiyonluk yolunda önemli bir virajı kayıpsız döndü.

Maçın ilk yarısı boyunca rakibi üzerinde baskı kuran Manchester United, 45 dakikada üstünlük golünü bulamadı.

İkinci yarıya da baskılı başlayan kırmızı şeytanlar, Everton kalesini abluka altına aldı. Defansında zaman zaman boşluklar veren ev sahibi ekip, Everton'ın hızlı ataklarında tehlikeler yaşadı.
Maçın artık son dakikalarında Manchester United baskısı iyice arttı. Adeta Everton ceza sahasında geçen maçın, beklenen golü 83. dakikada Meksikalı oyuncu Javier Hernandez ile geldi. Sağ kanattan etkili bindiren Valencia, arka direğe ortaladı. Orada iyi yükselen Hernandez, kafayla topu ağlara gönderdi.

Bu golle 3 puanı da hanesine yazdıran ManU, Premier Lig'de puanını 73'e çıkardı ve şampiyonluk yarışında önemli bir adım attı. Everton da ligde 7 maç aradan sonra mağlup oldu.