Bayern Münih'ten bedava bonservisle Real Madrid'e transfer olan milli futbolcu Hamit Altıntop, belinden olacağı ameliyat nedeniyle İspanyol basınında tartışıldı.''Hamit, Madrid'e iyi ayakla başlamadı'' diye yazan As gazetesi, geçen nisan ayından bu yana belinden sorun yaşayan Türk futbolcunun bu zamana kadar gördüğü tedavilerin bir işe yaramadığını belirtti.

Kulüp doktorlarına, ''Neden daha önceden ameliyat olmadı?'' sorusunun yöneltildiğini ifade eden As, Hamit'in gördüğü tedavinin sonucunun beklendiği yönünde bir cevap alındığını vurguladı.

Almanya'da gelecek pazartesi günü ameliyat olacak Hamit'in yaklaşık 2 ay antremanlara çıkamayacağı, daha sonra forma girmesinin de 4 ila 6 hafta arasında süre alacağı iddia edildi.

Hamit'in, Real Madrid teknik direktörü Jose Mourinho'nun ''Kişisel tercihi'' olduğu belirtilirken, ''Mourinho, menajer olarak başladığı yeni dönemde ilk tersliğiyle karşılaştı. Hamit, ortasahayı güçlendirmek için alındı ama öyle görülüyor ki ekimden önce Madrid için iyi mi yoksa kötü mü birtransfer olduğunu bilemeyeceğiz'' yorumu yapıldı.

Marca gazetesi ise 28 yaşındaki Türk futbolcunun ameliyat sonrasında 3 ila 4 ay sahalardan uzak kalacağına değinerek, ''Hamit, Barcelona'ya karşı oynanacak İspanya Süper Kupası (14-17 Ağustos), üç ila 4 lig maçı ve ilk Şampiyonlar Ligi maçını kaybedecek'' diye yazdı.

İspanyol gazetesi, Hamit'in diğer takım arkadaşlarıyla kaynaşması için ABD kampına götürülme olasılığının ise konuşulduğunu kaydetti.