De Gea ve Aguero'yu gönderen Atletico Madrid, Wolfsburg'un Brezilyalı yıldızı Diego ile anlaşmaya vardı. Kulüp ile görüşmelerin devam ettiği belirtilirken, anlaşmanın sağlanması halinde Diego Atletico Madrid forması giyecek.
De Gea'yı Manchester United'a, Kun Aguero'yu da Manchester City'ye satarak ciddi bir gelir elde eden Atletico Madrid, transfer atağına hazırlanıyor. İki yıldızın kulüpten ayrılmasıyla oluşan taraftar baskısını kırmak isteyen Madrid yönetiminin, ilk olarak anlaşma vardığı isimse "Diego Ribas da Kunya" oldu.
Özellikle Kun Aguero'nun boşluğunu bir an önce doldurmak isteyen Atletico Madrid yönetimi, Wolfsburg defterini kapatan Diego ile el sıkıştı. Futbolcunun menajerliğini de yürüten babası "Jair da Kunya", anlaşmayı doğrulayarak, "Diego gerçekten bir an önce imzayı atmak istiyor. Bizim açımızdan sorun yok. Sadece kulüplerin anlaşması kaldı" ifadelerini kullandı.
İspanya'nın As gazetesine demeç veren Diego'nun babası, Atletico'nun çok iyi bir teklif sunduğunu belirtirken, teknik direktör Manzano'nun oynatmak istediği sistemin de, oğlu için çok avantajlı olduğunu söyledi.
Atletico Madrid'in Diego'ya yıllık yaklaşık 10 milyon euro'luk vereceği yazılırken, Wolsfburg'la görüşmelerin devam ettiği belirtildi.
Werder Bremen'de gösterdiği performansla yıldızı parlayan Brezilyalı futbolcu, 2009'da 25 milyon euro'ya Juventus'a transfer olmuştu. Yıldız oyuncu 1 sezon sonra 15 milyon euro karşılığı Wolfsburg formasıyla Bundesliga'ya geri dönmüştü. Geçtiğimiz sezonun son haftasında kadroya alınmayınca takımın kamp yaptığı oteli terk etmesi üzerine, Wolfsburg yönetimi Diego'yu satış listesini koymuştu.