Manchester United'ın İskoç teknik direktörü Sir Alex Ferguson, Real Madrid'in Portekiz'li patronu Jose Mourinho hakkında ilginç açıklamalarda bulundu.


Mourinho'nun Chelsea'yi çalıştırdığı dönemde birçok kez Portekiz'li teknik adama rakip olan Sir Alex Ferguson, Roma'da düzenlenen bir ödül gecesinde çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İskoç teknik adam, Real Madrid kulübünün resmi internet sayfasına yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Gençken ben de Mourinho gibi coşkuluydum. Jose harika bir arkadaş. Duygularını hiç gizlemiyor ve bana göre bu bir kişinin kalitesini gösteren en önemli özelliklerdendir. Kendi yaptıklarına da gülebiliyor. Maçlardan sonra karşılıklı şarap içip, birçok farklı şeyden konuşurduk.

Onun coşkulu ve heyecanlı olmasında bir yanlışlık görmüyorum. Ben gençken, yedek kulübesinde ondan daha fazla coşkuluydum. Sürekli el kol hareketleri yapar, oyuncularıma yön gösterirdim.

Telaşlı olmak Mourinho'nun doğasında var. Porto'da çalıştırdığı dönemde, Old Trafford'da taç çizgisine kadar koştuğunu gördüğümde, kendime 'Ben de böyle yapar mıydım?' diye sormuştum. İnsanlar onun coşkusunu artık kabul etti. Taraftarlar, Mourinho'nun takımı ve taraftarları için savaştığını anlıyor."