Bayern Münih'te oynayan Fransız futbolcu Franck Ribery'nin eski menajeri Bruno Heiderscheid, Ribery aleyhine açtığı tazminat davasını kazanmasını, bir muharebenin başlangıcı olarak nitelendirdi ve ilk galibiyeti kendisinin aldığını söyledi.Fransız futbolcu Frank Ribery'nin eski menajeri Heiderscheid, ''Bu bir muharebenin başlangıcı. Bu ilk galibiyetti'' dedi.
Lüksemburg vatandaşı olan Heiderscheid, Alman Bild gazetesine yaptığı açıklamada, mahkemenin verdiği karardan memnun olduğunu belirterek, ''Bu bir muharebenin başlangıcı. Bu ilk galibiyetti'' ifadesini kullandı.
Ribery'nin kendisini her zaman her şeyin üzerinde gördüğünü iddia eden Heiderscheid, Ribery'nin sonunda adaletin galip geldiğini gördüğünü kaydetti.
Haberde, Heiderscheid'in, Ribery'nin 2007 yılında Marsilya'dan Bayern Münih'e transferinden de ayrıca yaklaşık 3,5 milyon avro talep ettiği, mahkemenin bu konuda henüz bir karar vermediği belirtildi.
Lüksemburg'daki bir mahkeme, Ribery'nin Marsilya'da oynadığı dönemde Heiderscheid'e hakkı olan komisyonu vermediği ve taahhüdünü yerine getirmediği gerekçesiyle eski menajerine 3 milyon avro tazminat ödemesine karar vermişti.