Milli futbolcu Arda Turan'ın yeni teknik direktörü Diego Simeone oldu. Gregorio Manzano'nun görevine son veren Atletico Madrid yönetimi, Arjantin ekibi Racing'teki görevinden ayrılan Simeone ile anlaştığını resmen açıkladı.Milli futbolcu Arda Turan'ın yeni teknik direktörü Diego Simeone oldu. Gregorio Manzano'nun görevine son veren Atletico Madrid yönetimi, Arjantin ekibi Racing'teki görevinden ayrılan Simeone ile anlaştığını resmen açıkladı.
Beklenen oldu ve Atletico madrid ile Gregorio Manzano'nun yolları ayrıldı. La Liga'da üst üste alınan başarısız sonuçlara, takımın Kral Kupası'nda 2. lig ekibi Albacete'ye elenmesi eklenince, yönetim taraftarın uzun süredir gönderilmesini istediği Manzano'nun arkasında daha fazla duramadı.
Son durumu değerlendiren yönetim kurulu, oybirliği ile 55 yaşındaki teknik adamın görevine son verildiğini açıkladı.
Milli futbolcu Arda Turan'ın yeni teknik direktörü ise Diego Simeone olacak. Başkan Enrique Cerezo, beklendiği gibi geçtiğimiz günlerde Arjantin ekibi Racing'teki görevinden ani şekilde ayrılan Simeone'ye resmi teklif götürdü. Tek teknik direktör adaylarının Simeone olduğunu dile getiren Cerezo, 42 yaşındaki genç çalıştırıcının yeni takımında başarılı olacağına inandıklarını dile getirdi.
Simeone, 1990'larda Atletico forması giyerken, taraftarın en sevdiği isimlerin başında geliyordu. Manzano ile yolların ayrılmasını isteyen Atletico taraftarı, son maçlarda sürekli Simeone lehine tezahürat yapıyordu.