Hırvatistan'ın en başarılı futbol takımlarından biri olan Dinamo Zagreb'in yeni teknik direktörü Ante Cacic oldu.Dinamo Zagreb'in yeni teknik direktörü Ante Cacic oldu
Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde, Zagreb'in Maksimir Stadı'nda 7 Aralık'ta Fransa'nın Lyon takımına 7-1'lik skorla mağlup olan Dinamo Zagreb'in eski teknik direktörü Krunoslav Yurcic'in yerine, Zagreb'in Lokomotiva takımını çalıştıran 58 yaşındaki Ante Cacic geldi.
Dinamo Zagreb Başkanı Mirko Barisic, Zagreb'de düzenlediği basın toplantısında, Ante Cacic'in takımın başına geçmesinin iyi bir karar olduğunu belirterek, yeni hocalarına güvendiklerini söyledi.
Barisic, Ante Cacic'in 1,5 yıllık sözleşme imzaladığını ifade ederek, yeni teknik direktörün Portekiz'de yapılacak devre arası kampında takımın başında olacağını sözlerine ekledi.
Cacic, böylece 2000 yılından bu yana Dinamo Zagreb'in 14. teknik direktörü oldu. Aralarında ünlü Bosna-Hersekli teknik adamlar Miroslav Blajevic ve bir zamanlar Trabzonspor'u da çalıştıran Vahid Halilhodzic'in de bulunduğu Dinamo Zagreb'de, 2000'den bu yana görev yapan teknik direktörler, Avrupa Kupaları'nda konulan hedeflere ulaşamadıklarından dolayı başkan Zdravko Mamic taraından sık sık değiştiriliyor.