İtalya Serie A maçında Inter, Parma'yı gol yağmuruna tuttu. 5-0 gibi farklı bir skorla kazanan Inter puanını 29'a yükseltti ve adım adım zirveye yaklaşmaya devam etti.İtalya Serie A mücadelesinde Inter konuk ettiği Parma'yı 5-0'lık farklı bir skorla mağlup etti.
Maça çok arzulu başlayan Inter daha ilk dakikalarda rakip kaleyi baskı altına aldı. Milito ve Pazzini ile hücumda iyi organize olan Inter bu baskının neticesini mücadelenin henüz 13. dakikasında gördü. Milito'nun ayağından gelen gol ile Milano ekibi maçta 1-0 öne geçti.

Bu golün hemen ardından ataklarını sürdüren ev sahibi Inter, 5 dakika sonra Motta'nın ayağından gelen gol ile maçta skoru 2-0'a getirdi.
İlk yarının bitimine 4 dakika kala Milito'nun kafa vuruşundan gelen gol ile rahatlayan Inter, ilk yarıyı 3-0 önde kapattı.
Mücadelenin ikinci yarısına da etkili başlayan Inter'de gol sırası Pazzini'deydi. Maçta Inter'i 4-0 öne geçiren gol mücadelenin 56. dakikasında geldi.
Mücadelenin 76. dakikasında Coutinho'nun yerine oyuna dahil olan Faraoni 3 dakika sonra maçta farkı 5'e çıkaran golün sahibi oldu.
Bu skorla puanını 29'a yükselten Inter zirveye yaklaşırken, Parma ise 19 puanda kaldı.