Euro-2012'ye erken veda eden İrlanda'nın iki önemli oyuncusu Robbie Keane ve Richard Dunne, İtalya maçı öncesi iddialı açıklamalarda bulundu.Euro-2012'ye erken veda eden İrlanda, italya karşısında alacağı iyi bir sonuçla, evine başı dik dönmek istiyor. Richard Dunne ve Robbie Keane, turnuvadaki son maçlarında gök-mavililere teslim olmayacaklarını ifade etti.
İrlanda önce Hırvatistan, ardından da İspanya'ya yenilerek, Euro 2012'ye veda eden ilk ülke oldu. Yeşiller, gruptaki son maçlarında İtalya karşısına prestij amacıyla çıkacak. İtalya'nın kazanmaktan başka çaresinin bulunmadığı maç öncesi, Richard Dunne ve Robbie Keane, evlerine başları dik dönmek istediklerini söyledi. Richard Dunne, takım arkadaşı Damien Duff'ın 100. kez milli formayı giyeceği İtalya maçı öncesi turnuvayı ve son maçlarını değerlendirdi.
Dunne, "Buraya büyük hayaller ile gelmiştik; ancak kırık kalplerle ayrılıyoruz. Hiçbirimiz sonucun böyle olacağını beklemiyorduk. Asıl üzüldüğümüz nokta ise sahaya yansıttığımızdan çok daha iyi bir takım olmamız. Umarım İtalya karşısında aslında ne kadar iyi bir takım olduğumuzu gösterebiliriz" dedi.
İtalya'ya karşı genellikle iyi sonuçlar aldıklarını hatırlatan golcü Robbie Keane de, gök-mavililere uyarılarda bulundu.
Keane, "İtalya'ya karşı daha önce hep iyi sonuçlar almayı başardık. Onlar da bize karşı oynamanın ne kadar zor olduğunu biliyorlar. Bu yüzden kesinlikle zor bir maç olacak. Elenip elenmememiz önemli değil. Herkes, sahaya çıktığımızda yüzde 110 performansla mücadele edeceğimizi bilmeli" şeklinde konuştu.
Gruptaki ilk 2 maçından beraberlikle ayrılan İtalya'nın, gruptan çıkmak için İrlanda'yı yenmesi gerekiyor. 4'er puanlı İspanya ve Hırvatistan arasındaki maç en az 2 - 2'lik gollü beraberlikle sonuçlanırsa, galibiyet de İtalya için yeterli olmayacak.