2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda oynadığı futbolla eleştiri oklarının hedefi olan Mesut Özil iddialı açıklamalarda bulundu. Özil, "Bekleyin, Mesut şimdi geliyor" dedi.2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda oynadığı futbolla eleştiri oklarının hedefi olan Mesut Özil, "Bekleyin, Mesut şimdi geliyor" dedi.
Genç futbolcu, eleştirilere her zaman açık olduğunu fakat eleştirilerin seviyeli olmasından yana olduğunu söyledi. Kendisinden bekleneni henüz tam olarak vermediğinin farkında olduğunu vurgulayan Mesut Özil, "Daha iyi futbol oynayabileceğimi biliyorum. Nasıl performansla oynayabileceğimin de bilincindeyim. Bekleyin, henüz Mesut Özil kendini gösteremedi. Mesut şimdi geliyor" dedi
"REAL'İ HER TAKIM YENMEK İSTİYOR"
İki yıldan beri İspanya'da yaşamını sürdüren 23 yaşındaki Mesut Özil, Alman Welt gazetesine, "Real Madrid'de de her takım bizi yenmek istiyor. Her takım Real'e karşı başarılı olmak için bütün gücünü kullanıyor. Almanya A Milli Takımı da tıpkı Real Madrid gibi oldu. Buna en çok ben memnun oldum. Zira bütün ülkeler bize karşı başka bir güçle sahada mücadele ediyor, futbolcular kendilerini göstermek için varını yokunu veriyor" diye konuştu.
"İYİ FUTBOLUMUZU ZİRVEYE ÇEKİP, GELECEKTE DAHA DA İYİ OLACAĞIZ"


Almanya Milli Takımı'nın başarılı bir çizgide yürüdüğünü, genç bir ekiple bugüne kadar oynayan Almanya'nın, milli takımlar arasında en iyisi olduğunu ifade eden Mesut Özil, "Çok genç bir kadromuz olmasına rağmen üst seviyelere ulaştık. İyi futbolumuzu zirveye çekip, gelecekte daha da iyi olacağız" dedi.