Euro 2012'de en büyük favoriler arasında gösterilen Fransa'nın genç yıldızı Nasri, takıma alınmayan Yoann Gourcuff'un aksine İspanya'dan çekinmediğini ve turnuvada en çok etkilendiği ekibin Almanya olduğunu söyledi.Fransa'nın orta sahadaki yıldızlarından Samir Nasri, son şampiyon İspanya'dan çekinmiyor. İtalya'nın kendilerini daha fazla zorlayacağını düşünen Nasri; "İspanya'yı şampiyonanın favorisi olarak görmüyorum" dedi.
Fransa, İsveç'e yenilmese, çeyrek finalde İtalya ile karşılaşacaktı. Maviler, İsveç yenilgisiyle, karşılarında son Avrupa ve Dünya Şampiyonu İspanya'yı buldu.
Euro 2012 kadrosuna giremeyen Yoann Gourcuff'un; "Karşılaşmak istediğim son takım İspanya. Çünkü dokunamayacağım bir topun peşinden 90 dakika koşmak istemiyorum" sözleri hala akıllarda. Ancak Samir Nasri, ispanya'dan, Gourcuff kadar etkilenmişe benzemiyor. İtalya ile karşılaşmaları halinde, işlerinin daha zor olacağını savunan Nasri; "İtalyanlar, 5 savunmacı ve onların önünde savunmaya yönelik 3 oyuncu ile oynuyor. Bize açık alan bırakmayacaklardı. İspanya ise sürekli hücumu düşünen bir takım. Daha önce büyük turnuvalarda onlara karşı hep başarılı olduk. Çeyrek finalde de daha fazla açık alan bulacağımızı ve yarı finale çıkacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.
İspanya'yı turnuvanın favorisi olarak görmediğini söyleyen Nasri, şu ana kadar kendisini en fazla etkileyen takımın Almanya olduğunu dile getirdi.
Nasri'nin takım arkadaşı Yohan Cabaye ise daha temkinli konuştu. İspanya'yı dünyanın en iyi milli takımı olarak nitelendiren Cabaye; "İsveç maçında olduğu gibi oynarsak, İspanya karşısında hiç şansımız olmaz. Bu maçta dünya kupası finalinde oynuyor gibi mücadele etmeliyiz" dedi.