Euro 2012'nin en büyük favorilerinden olan Almanya, kendi basını tarafından geçtiğimiz turnuvalara kıyasla atak futboldan uzak olduğu yönünde eleştiriliyor. Teknik Direktör Joachim Löw, Alman basınının bu düşüncelerine karşı çıktığını söyledi.Almanya Teknik Direktörü Joachim Löw, takımın hücum felsefesini değiştirdiği yolundaki eleştirilere katılmadığını söyledi. Güçlü rakipleri karşısında daha temkinli oynamaya mecbur kaldıklarını dile getiren Löw, daha dengeli bir oyun sergilemeye çalıştıklarını ifade etti.
Almanya, Hollanda - Portekiz ve Danimarka'nın da bulunduğu B Grubundan tüm maçlarını kazanarak çıktı. Ancak panzerler galip gelse de, 2010 Dünya Kupası’nda çok beğenilen atak oyunlarını sergileyemedi. Alman basını bu yüzden, Teknik Direktör Joachim Löw'ü eleştiriyor. Löw ise takımın hücuma dayalı oyun felsefesini değiştirdiği yolundaki eleştirilere karşı çıktı. Çok zor bir grupta, 3 maçlarını da kazandıklarını hatırlatan Löw; "Bir hazırlık maçında Brezilya ile karşılaşsaydık, takımı istediğiniz kadar hücuma çıkarırdım. Ancak burada turnuva oynuyoruz. Hücum ile savunma arasındaki dengeyi bulmak zorundayız. Böyle bir turnuvada, topu her ayağınıza aldığınızda, tüm hatlarınızla rakibin üzerine yüklenemezsiniz. Hücum felsefemiz değişmedi. Karşınızda beraberlik için oynayıp; tek golle maç kazanan bir takım yok" diye konuştu.
Takımın hazırlık maçlarında, çok fazla sayıda gol yediğini hatırlatan Löw, aynı hataları Avrupa Şampiyonasında tekrarlamak istemediklerini vurguladı. 2006 ve 2010 Dünya Kupalarında yarı final, 2008 Avrupa Şampiyonasında final oynayan Almanya, Euro 2012'de yarı final bileti alabilmek için, Yunanistan ile karşı karşıya gelecek. Panzerler, Yunanistan'ı elemeleri halinde, yarı finalde İtalya - İngiltere eşleşmesinin galibi ile karşılaşacak.