Almanya, milli takım kampındaki köstebeği arıyor... Yunanistan ile oynanan çeyrek final maçından saatler önce ilk 11'in basına sızmasına son tepki Philipp Lahm'dan geldi.Almanya Teknik Direktörü Joachim Löw, Yunanistan ile oynanacak çeyrek final maçının ilk 11'ini Türkiye saati ile 14.30'da kesinleştirdi. Löw'ün Miroslav Klose-Andreas Schurrle ve Marco Reus'a ilk 11'de görev verdiği 1 saat içinde Alman basınına yansıdı.
"DEDEKTİF TUTACAK HALİMİZ YOK"
Sosyal medya ağlarının da sayesinde herkes saatler 15.30'u gösterdiğinde Löw'ün sahaya süreceği kadroyu öğrenmiş bulunuyordu. Alman kampında o günden beri Löw'ün maç kadrosunu basına sızdıran köstebek aranıyor. Ancak aramalar henüz sonuç vermedi. Kamptaki gizliliğin ortadan kalkmasına Philipp Lahm da tepki gösterdi. Basına bilgi veren kişi için, "Ulusun yüz karası" tanımlamasını yapan Lahm, "Artık hepimiz çok dikkatli olmak zorundayız. En yakın aile üyelerimiz dışında kimseyle konuşmamamız gerekiyor. Çünkü dedektif tutacak halimiz yok" diye konuştu.
İtalya'yı yenerek finale çıkacaklarına inandığını dile getiren Lahm, olası rakipleri İspanya'yı da yenecek güçte olduklarını savundu.