Premier Lig ekiplerinden Tottenham'ın yeni menajeri Andre Villas-Boas, hedefini şampiyonluk olarak belirledi. Villas-Boas, eski takımı Chelsea'nin sahibi Roman Abramoviç'e de sert eleştiriler getirdi.üyük umutlarla gittiği Chelsea'ye erken veda eden Andre Villas-Boas, Tottenham'ın başında yeni bir ada macerasına başlıyor. Harry Redknapp'ın yerine takımın başına geçtikten sonra ilk kez basının karşısına geçen Villas-Boas gelecek planlarını anlattı; iddialı açıklamalar yaptı. 34 yaşındaki genç menajer, Tottenham'a Premier Lig Şampiyonluğu yaşama hedefiyle gittiğini söyledi. Futbolcularıyla biraraya geldiği ilk günde, bu hedefi kendileriyle de paylaştığını dile getiren Portekizli menajer; "Chelsa, Manchester City, Manchester United gibi kulüplerle mücadele etmek kolay değil. Ancak gerçekçi görünsün ya da görünmesin, oyuncularımdan şampiyonluk için mücadele etmelerini bekliyorum" diye konuştu.
Villas-Boas, eski kulübü Chelsea'nin sahibi Roman Abramoviç'e de sert eleştiriler getirdi. Abramoviç'in kendisini yarı yolda bıraktığını savunan Villas-Boas; "Chelsea'nin aldığı karara saygı duyuyorum. Ancak bu kararı asla kabul etmeyeceğim. Abramoviç'e görevi kabul ederken, uzun soluklu bir proje için çalışacağımı söylemiştim. Ancak bana verilen sözler tutulmadı. Yarı yolda bırakıldım. Başarısız olduğumu düşünmüyorum. Bu yüzden Tottenham'da kendimi yeniden kanıtlamak gibi bir amacım da yok" dedi.
Chelsea'nin başından ayrıldıktan sonra, takımın, yardımcısı Roberto di Matteo yönetiminde Federasyon Kupası ve Şampiyonlar Ligi’ni kazandığı hatırlatılan Villas-Boas; "Chelsea o kupaları kazandı; çünkü ben takımın başındayken hala elenmemiştik. Benim de bu kupaları kazanma şansım vardı. Görevime son verildiğinde, 4. Sıradan sadece 3 puan uzaklıkta bulunuyorduk" ifadelerini kullandı.