Manchester City'nin Arjantinli yıldızı Carlos Tevez, hakkındaki transfer söylentilerine son noktayı koydu. Tevez, gelecek sezon da Manchester City'nin başarısı için mücadele edeceğini söyledi.Carlos Tevez ile Manchester City arasındaki ipler, golcü oyuncu, geçen sezon Şampiyonlar Ligi’nde oynanan Bayern Münih maçında, sonradan oyuna girmeyi reddettiği gerekçesiyle kopma noktasına gelmişti.
Başka bir takıma gitmek isteyen Tevez, yönetimden izin almadan ülkesi Arjantin'e dönmüştü. Ancak City yönetimi, ara transfer döneminde Tevez'i elinden çıkarmadı. Bunun üzerine takıma geri dönen Tevez, kendisini bir daha asla oynatmayacağını söyleyen menajer Roberto Mancini'den özür diledi ve kriz tatlıya bağlandı.
Golcü oyuncu, City'nin, 38 yıl sonra ilk Premier Lig şampiyonluğunu kazanmasında önemli rol oynadı. Sezonun bitimiyle birlikte, Tevez hakkındaki transfer söylentileri yeniden alevlendi. Özellikle Milan'ın, başarılı forveti renklerine katmak istediği söyleniyordu. Ancak Tevez, yeni sezonda da City'nin başarısı için mücadele edeceğini açıkladı.

Geçen sezon yaşanan krizin artık geride kaldığını vurgulayan Tevez; "Takımımın Premier Lig'deki şampiyonluk unvanını koruması ve Şampiyonlar Ligi’nde mümkün olan en iyi sonucu alması için mücadele etmek istiyorum" dedi.