Barcelona'nın yıldızı Lionel Messi, yeni sezon hedeflerini anlattı. Geçen sezonu toplam 73 golle kapatan Messi, sadece, takımının yeni kupalar kazanmasına odaklandığını vurguladı.Lionel Messi, futbol tarihine geçecek bir sezonu geride bıraktı. Arjantinli yıldız, geçen sezon toplam 73 kez fileleri havalandırdı.
Messi, takımı Barcelona'nın hazırlık kampına da çok formda gitti. Efor testlerinde takım doktorlarını şaşkınlığa uğratan yıldız oyuncu, geçen sezona göre daha da güçlenmiş göründü. Takım kampında basın mensuplarının karşısına çıkan Messi, yeni sezonda, kendisine ait gol rekorunu kırmaya çalışmak gibi bir hedefi olmayacağını söyledi.

Tek amacının, takımının yeni kupalar kazanmasına yardım etmek olduğunu vurgulayan yıldız oyuncu; "Oyunumu daha da geliştirmek ve kazanması için takımıma yardımcı olmak istiyorum. Umarım hala oyunumu geliştirmeye devam edebilirim. Tek hedefim, geçen sezon kazanamadığımız La Liga ve Şampiyonlar Ligi kupalarını yeniden evimize götürmek" diye konuştu.
Chelsea ile oynanan Şampiyonlar Ligi yarı final rövanş maçında kaçırdığı penaltının, hala kendisini üzdüğünü söyleyen Messi, yeni teknik direktörleri Tito Vilanova'ya da övgüler yağdırdı.
Vilanova'nın çok genç yaşlardan beri, oyuncu olarak gelişimine büyük katkıları olduğunun altını çizen Messi; "Tito ile yakın 2 arkadaş olduk. Onun barcelona'nın başına geçeceğini bugüne dek hiç düşünmemiştim. Ancak bu kez teknik direktörümüz olarak bizimle bulunduğu için çok mutluyuz" dedi.