Katalan ekibinin sportif direktörü Zubizarreta, takıma daha fazla oyuncu transfer etmeyeceklerini belirtti.Barcelona Sportif Direktörü Andoni Zubizarreta, şu an tam istedikleri kadroya sahip olduklarını ve bu yapıyı bozmak istemediklerini söyledi.

Transfer dönemine yavaş giren Katalan ekip, Jordi Alba ve Alex Song gibi isimleri kadrosuna katarak eksik bölgelerine takviyede bulunmuştu. Ibrahim Afellay, Marc Bartra ve Jonathan dos Santos gibi yeterince forma şansı bulamayan isimlerin de transfer döneminde takımdan ayrılması bekleniyor.

İyi bir kadroya sahip olduklarını belirten Zubizarreta, basına yaptığı açıklamada, "Son dörece derli toplu bir kadromuz var. Transfer döneminin sonuna kadar belki bazı ilgiç seçenekleri değerlendirebiliriz. İyi ve genç oyuncuların menajerileriyle irtibat halindeyiz. Ama şu an için yeni bir transfer düşünmüyoruz. Yeterli kadroya sahibiz." ifadelerini kullandı.

5-1'lik Real Sociead maçında iki asist yapan Tello'nun son aylarda inanılmaz bir ilerleme kaydettiğini de sözlerine ilave eden Zubizarreta açıklamalarını tamamladı.