Reading'in 51 yaşındaki çalıştırıcısı McDermott, yönetimin yıllar önce Hazard'ı almak için girişimde bulunduğunu söyledi.Reading Teknik Direktörü Brian McDermott, Eden Hazard'ın 6 yıl önce takımın transfer gündeminde olduğunu belirtti.

Lille'de ve Belçika Milli Takımı'nda dikaktleri üzerine çeken Hazard, transfer döneminin başında Chelsea'nin kadrosuna katılmıştı.

Reading'in yıllar önce Hazard'ı transfer etmek için girişimde bulunduğunu söyleyen McDermott, basına yaptığı açıklamada, "Üç takımın maçına gidecektim. Bunlardan biri Lille'di. Hazard takımında ilk maçına çıkacaktı. Daha 16 yaşındaydı. Doğrusunu söylemek gerekirse. Onu izlemek için maça gitmemiştim. İki ayağını da çok iyi kullanıyordu. Onu transfer etmek istemiştik ama böylesine yetenekli birisini Lille'de kolayca alamazdınız." ifadelerini kullandı.

Hazard'ın kısa süre içinde çok önemli bir aşama kaydettiğini belirten, 51 yaşındaki teknik adam, "Avrupa'da herkes onun çok yetenekli bir oyuncu olduğunu biliyor ve o daha 21 yaşında. Bu gerçekten inanılmaz. Geçen Chelsea maçına gittim. Hazard yine enfesti. Aynı zamanda Juan Mata ve Oscar gibi isimler de çok iyi." diye konuştu.

2007-2012 yılları arasınada Lille formasını 127 kez giyen 21 yaşındaki oyuncu, Belçika Milli Takımı adına da sahada 29 kez yer aldı.