Real Madrid Teknik Direktörü Mourinho, Süper Kupa yerine lig şampiyonluğu yaşamayı tercih ettiğini söyledi.Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, Barcelona ile oynayacakları Süper Kupa maçı öncesi yaptığı açıklamada Süper Kupa zaferi yerine lig şampiyonluğu kazanmayı tercih ettiğini belirtti.

Marca gazetesi için verdiği söylemde Süper Kupa mücadelesinin değerinden bahseden Mourinho, "Bana kalsa Süper Kupa maçını kaybeder onun yerine La Liga şampiyonluğu zaferi yaşamak isterdim. Süper Kupa şampiyonluğu lig için ekstra motivasyon sağlamasının dışında bir işe yaramayacak. Süper Kupa mücadelesi ligde oynanacak 4 maçtan daha önemsiz. Bu maçta yaşanacaklar ligin kaderini de değiştirmeyecek. Buna rağmen sonuçta bir derbi maçı ve kazanmak için oynayacağız." şeklinde konuştu.

Yeni Barcelona hakkında da görüşlerini dile getiren Portekizli, "Barcelona hala geçen seneden kurulu oyunculara sahip. Aynı taktik ve aynı sistem ile oynayacaklar. Kadrosuna kattıkları sadece iki kişi var. Ufak tefek farklılıklar olabilir. Bana kalırsa hala muhteşem bir kadroları var. Geçtiğimiz sezondan çok farklı olmayacaktır." diyerek sözlerini noktaladı.

Barcelona ile Real Madrid arasında oynanacak Süper Kupa mücadelesinin ilk ayağı, 23 Ağustos Perşembe günü Türkiye saati ile 23:30'da başlayacak.