Bir dönem Arsenal forması giyen Eduardo, eski hocası Wenger'in Van Persie ve Song'un takımdan ayrılmasına izin vermesinden dolayı büyük hata yaptığını söyledi.Arsenal formasıyla 3 sezon geçiren Eduardo da Silva, eski teknik direkörü Arsene Wenger hakkında eleştirilerde bulundu.

BBC Sport için verdiğ demeçte Alex Song ve Robin van Persie transferinin yanlış olduğunu açıklayan Eduardo, "Wenger bu iki satmakla büyük bir hata yaptı. Geçen sezon bu ikili büyük katkıda bulunmuştu. Buna rağmen hala kaliteli bir kadroya sahipler. Van Persie ve Song ile yolların ayırmasından sonra ilk 4 bana zormuş gibi geliyor. Gerçi geçen sezon Nasri ve Fabragas takımdan ayrıldığında da aynı söylemler olmuştu. Neler olacağını sezon sonunda göreceğiz." şeklinde konuştu.

Bir gün yeniden Premier Lig takımlarından birinde forma giymek istediğini vurgulayan forvet oyuncusu, "Yeniden İngiliz futbolunun içinde bulunmak güzel olur. Sunderland maçında ben oynasaydım o maç 0-0 bitmezdi ve gol atardım. Premier Lig tadı almış biri olarak orada bulunan atmosferi ve oyun stilini özlüyorsunuz. Umarım bir gün geri dönerim." diyerek sözlerini noktaladı.

Eduardo, 2007-2010 yılları arasında Arsenal forması giymiş ve 67 maçta 22 gol atmayı başarmıştı.