Real Madrid Teknik Direktörü Mourinho, Nuri ile yollarını ayıracaklarını ve bunun en büyük nedeninin oyuncunun maç tecrübesi kazanması olduğunu belirtti.Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, Nuri Şahin ile kiralık olarak yolların ayrılacağını belirtirken Türk orta saha oyuncusunun tecrübe kazanması gerektiğini açıkladı.

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada Nuri için maç tecrübesinin önemli olduğunu vurgulayan Mourinho, "Onun geleceğini düşünüyorum. Şu anda gittiği yerde forma şansı bulmalı. Premier Lig ona yeni şeyler katacaktır. Nereye gideceği ise pek umrumda değil. Nereye gideceğinden ziyade onun da istediği bir yer olmalı. Arsenal, Tottenham veya Liverpool ile anlaşması iyi olur." şeklinde konuştu.

Kaka ve Ricardo Carvalho transferi hakkında da gelişmeler konusunda bilgi veren Portekizli, "Nuri ve Kaka konusu aynı yere konulamaz. Nuri daha fazla ilgi gördü. Kaka için ise resmi bir teklif yok. QPR defans oyuncumuzla ne kadar ilgileniyor bilemiyorum. Bana söylenen 9 milyon pound karşılığında kadrolarına Dawson gibi bir isim kattıkları. Bu yüzden Carvalho transferi ne olur fikrim yok." ifadelerini kullandı.

Nuri Şahin ile en ciddi olarak ilgilenen kulübün Arsenal olduğu belirtiliyor.