Mourinho'nun futbolculuk kariyerinin olmadığını söyleyen Cruyff, yeni teknik direktör Tito Vilanova'nın da işinin zor olduğunu savundu.Barcelona'nın efsanevi ismi Johan Cruyff, Real Madrid'in teknik direktörü Jose Mourinho'nun futbolculuk kariyerinin bir hiç olduğunu söyledi.

Portekizli çalıştırıcınıın kendisini "tek adam" olarak tanımlamasını gülünç bulan Cruyff, Barcelona Başkanı Sandro Rosell için de olumsuz sözler kullandı.

AS'a konuşan efsane isim, Mourinho için, "Futbolcu olarak gösterecek hiçbir şeyi yoktu. Fakat şimdi bir şeyler yapabiliyor. Evet, onun gibisi yok. Tek insan olduğunu söyleyecek kadar çılgın başka biri olamaz. Adeta deli gömleği giymiş gibi." ifadelerini kullandı.

Eski takımının transfer politikasını da eleştiren Cruyff, Tito Vilanova'nın kendisini kanıtlamak için yapacak çok işi olduğunu da belirtti. Hollandalı efsane, "En iyi mantalite oyuncuları yetiştirmektir, onları satın almak değil. Rosell'le aynı mantalitede değiliz. Onun, Barcelona'nın bir kulüpten daha fazlası olduğu düşüncesine inandığını sanmıyorum. Vilanova da değerini kanıtlamak zorunda. Onun hakkında bir fikre varmak için beklemeli ve görmeliyiz. Guardiola'nın arkasında çalışmakla, teknik direktör olmak farklı şeyler." dedi.