Chelsea menajeri, takıma bu sezon katılan isimlerin Reading karşısında sergiledikleri performanstan memnun kaldı.Chelsea Menajeri Roberto Di Matteo, 4-2 kazanılan Reading maçı sonrası yaptığı açıklamada takıma bu yaz katılan isimlerin performansından memnun olduğunu belirtti.

Lille'den transfer edilen Hazard bu karşılaşmada atılan dört golün üçünün mimarı olurken; oyuna sonradan dahil olan Oscar da şimdiden uyum aşamasını atlatmışa benziyor.

Karşılaşma sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Di Matteo, "Yeni transferlerin performansı oldukça etkileyici. Hazard, Mata ile beraber takımın oyun düzeninin en önemli parçalarından biri oldu. İki gol atan Ivanovic de fantastik bir gece geçirdi." dedi.

Sezona ikide iki yaparak başladıkları için mutlu olduklarını da sözlerine ekleyen Di Matteo, "Önümüzdeki uzun yola iyi bir başlangıç yaptık. Reading'in ilk golünden sonra biraz oyun disiplininden koptuk ve ikinci golü kalemizde gördük. Ama çok çabuk toparlandık. Sezon sonunda nerelerde oluruz şimdiden söylemek zor ama şimdilik bu gecenin tadını çıkartmayı düşünüyoruz." dedi.

Torres'in Chelsea'yi öne geçiren golündeki tartışmalara da değinen Di Matteo, "O pozisyonu henüz görmedim. Bu yüzden youm yapmam doğru olmaz." ifadelerii kullandı.

Di Matteo, sakatlığı nedeniyle bu maçta forma giyemeyen David Luiz'in hafta sonu oynanacak olan Newcastle maçında sahada olabileceğini de sözlerine ekledi.