Brezilyalı oyuncuya olan beğenisini dile getiren Flamengo Sportif Direktörü Zinho, yüksek fiyatı nedeniyle oyuncuyu almalarının zor olacağını savundu.Flamengo Sportif Direktörü Zinho, Ganso'nun harika bir oyuncu olduğunu söyleyese de dışarıdan maddi destek almadıkları sürece Santos'da forma giyen oyuncuyu renklerine katmanın imkansız olduğunu savundu.

Brezilyalı oyuncunun adı, bu yaz pek çok kulüple birlikte anılmıştı. Fakat şimdiye kadar transfer görüşmelerinden herhangi bir sonuç alınabilmiş değil.

22 yaşındaki oyuncuya olan beğenisini dile getiren Zinho, Lancenet'e yaptığı açıklamada, "Ganso harika bir oyuncu. Onu Flamengo'ya çok istedim ancak şu anda görüşmelerimiz sürmüyor." ifadelerini kullandı.

Dışarıdan bir yatırımcının desteğini görmeden bu transferin gerçekleşmesinin imkansız olacağını savunan Zinho, "O pahalı bir oyuncu ve bir destekçi bulmadan onu transfer etmemiz imkansız. Eğer bir yatırımcı yardımcı olmak isterse, o zaman durum değişebilir." dedi.

Yine de transfer dönemi kapananan kadar Flamengo'nun oyuncuyu kadrosuna katmaya çalışacağını söyleyen Zinho, "Hiçbir şey bitmiş değil. Transfer marketi açık kaldığı sürece görüşmelere açık olacağız. Hâlâ zamanımız var." şeklinde konuştu.