İspanyol oyuncu, hayatı boyunca karşısında oynadığı en iyi oyuncunun Zinedine Zidane olduğunu söyledi.Arsenal'in yıldız oyuncusu Santi Cazorla, karşılaştığı en iyi oyuncunun Real Madrid'de forma giyen Cristiano Ronaldo ve Barcelona'nın yıldızı Lionel Messi değil, Fransız efsane Zinedine Zidane olduğunu söyledi.

Daha önce Villarreal ve Malaga'da forma giyen Cazorla, Real Madrid'de oynadığı dönemde Zidane ile pek çok kez karşılaşmıştı.

EFE'ye konuşan İspanyol oyuncu, "Hayatınız boyunca sürekli farklı oyunculardan hoşlanırsınız. Çocukken babam 'Rüya Takım'ı çok severdi. Bu yüzden favori oyuncum Michael Laudrup'tu. Fakat rakip olduğum en iyi oyuncunun Zinedine Zidane olduğunu hep söylerim. Messi ve Ronaldo da var ancak ben hâlâ Zidane'a karşı oynadığım ve onu oynarken izlediğim için kendimi şanslı hissediyorum. Boyu sebebiyle hantal biriymiş gibi görünebiliyor. Fakat daha sonra topla birlikte ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğunu anlayabiliyorsunuz. Onun oyununu izlerken gerçekten zevk alıyordum. Onunla ilgili her şeyi vurguluyorum çünkü en iyi oyuncu olmak için gereken her şeye sahip." ifadelerini kullandı.

Kariyeri boyunca Cannes, Bordeaux, Juventus ve Real Madrid formalarını giyen Zidane, Fransa Milli Takımı'nın formasını da 100'den fazla kez giydi.