Manchester United'ın tecrübeli oyuncusu Giggs, Van Persie transferiyle şampiyonluk yarışındaki rakiplerine mesaj gönderdiklerini söyledi.Manchester United'ın tecrübeli orta saha oyuncusu Ryan Giggs, Robin Van Persie transferinin rakiplere gönderilmiş büyük bir mesaj olduğunu söyledi.

Arsenal'den Manchester United'a 30 milyon avro bedelle transfer olan oyuncu, pazartesi günü oynanan Everton karşılaşmasında oyuna sonradan dahil olarak ilk maçına çıkmıştı. Giggs, Manchester City ve Juventus'un da ilgisine rağmen her zaman United'a imza atmayı istediğini söyleyen Van Persie'nin takım için çok iyi bir transfer olduğunu söyledi.

Giggs, kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, "Van Persie transferi, rakiplere büyük bir mesaj. Bir oyuncunun geldikten sonra her zaman transfer olmak istediği bir kulübe gelmek istediğini açıklaması harika. Ben taraflıyım fakat futbolcular United'a gelmek istemeli çünkü her zaman kupalar için mücadele etmek garanti, harika bir takım ruhu var, en iyi imkanlar sunuluyor ve harika bir menajer için oynuyorsunuz. Pek çok olumlu noktası var." dedi.

Manchester United, ligin ilk haftasında deplasmanda Everton'a 1-0 kaybetti ancak Giggs, dikkatlerini iç sahada oynayacakları ilk maç olan Fulham karşılaşmasına çevirmiş vaziyette. Giggs, "İç sahada oynanan ilk maç her zaman taraftarlar için heyecan vericidir. Takımı ve yeni oyuncuları görmek isterler. Kariyerin son bölümleri yaklaşırken işlerden zevk almaya çalışmaya başlarsınız ve ben de farklı değilim. İlk maç için sabırsızlanıyorum. Geçen sezon kupayı kaybetmek hiç hoş değildi. Kaybetttiğimiz fikrini kabul etmek zordu. Eminim ki yine çok fazla efor sarf edersek ve şans da biraz yanımızda olursa o zaman hedefe ulaşabiliriz." ifadelerini kullandı.