Bayern Münih'in efsanevi file bekçisi, bu sezon eski takımının üzerinde oldukça ciddi bir baskı olduğunu savundu.Bayern Münih'in eski file bekçisi Oliver Kahn, bu sezon Bundesliga'da Bayern Münih'in üzerindeki baskının büyük olduğunu, Borussia Dortmund'un ise kaybedeceği fazla bir şeyi olmadığını savundu.

Bild'e konuşan Kahn, "Neredeyse kimse bu sezon Dortmund'dan şampiyonluk beklemiyor. Fakat Bayern Münih'de işler öyle değil. Üzerlerinde büyük bir baskı olacak. Dortmund'da şampiyon olabilirsiniz, ama Bayern Münih'de şampiyon olmak zorundasınız. Bu büyük bir fark." ifadelerini kullandı.

Oliver Kahn, son dönemlerdeki sakatlıkları nedeniyle kafalarda soru işaretleri bırakan Bastian Schweinsteiger hakkında ise, "Şu an bir dönüm noktası yaşıyor. Hakkındaki endişeleri pozitif enerjiye çevirmek zorunda ama bunun için çok çalışması gerekiyor. Ben onun bu günleri arkasında bırakacağına inanıyorum." şeklinde konuştu.

Kahn ayrıca Mario Gomez'den de övgü dolu sözerle bahsederken başarılı futbolcunun kendisine göre şu anda Avrupa'nın en iyi golcülerinden birisi olduğunu da sözlerine ekledi.