İtalya Milli Takım Teknik Direktörü Cesare Prandelli, Lorenzo Insigne hakkında övgü dolu açıklamalarda bulundu.İtalya Teknik Direktörü Cesare Prandelli, Napoli'nin genç yıldız adayı Lorenzo Insigne'nin 2014 Dünya Kupası'nda güvenebileceği futbolculardan birisi olabileceğini söyledi.

Geçen sezonu Serie B'de şampiyon tamamlayan Pescara'da kiralık geçiren Lorenzo Insigne, bu sezon Napoli'de A takımı için önemli oyunculardan birisi durumunda. 21 yaşındakü gücum oyuncusu hakkında Gök Maviler'in antrenörü Prandelli oldukça umutlu konuştu.

Corrierre dello Sport'a konuşan Prandelli, "Lorenzo hakkındaki raporlar çok olumlu. Modern bir hücum oyuncusu ve yeteneklerini takımı için kullanıyor." dedi.

Cassano hakkındaki soruları da yanıtlayan Prandelli, "Cassano'ya kapıları kapatamam. İki senedir milli takım için çok faydalı oynadı. 2014 Dünya Kupası hazırlıklarında da kendisini değerlendirebiliriz. Hala takım içinde rekabet edebilecek durumda." dedi.

De Rossi'nin takımda kalışını da değerlendiren tecrübeli antrenör, "Roma'da kalması çok iyi oldu. Kalbimden söylüyorum; De Rossi, Serie A'nın kalitesi ve gençlere örnek olmak adına önemli bir karar aldı." ifadelerini kullandı.