Karl-Heinz Rummenigge, Chelsea'ye kaybettikleri Şampiyonlar Ligi finalindeki mağlubiyeti hâlâ anlayamadığını söyledi.Bayern Münih CEO'su Karl-Heinz Rummenigge, geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi finalinde Chelsea'ye nasıl kaybettiklerini anlamakta hâlâ zorluk çektiğini açıkladı.

Chelsea'nin penaltılarla kazandığı maçta Bavyera devinin golü Thomas Müller'le son dakikalarda bulmasına ve öne geçmesine rağmen Londra ekibi Didier Drogba'yla durumu eşitlemişti. Rummenigge kupayı nasıl kaybettiklerini hâlâ anlamadığını ve kabul edemediğini söyledi.

TZ'ye konuşan Rummenigge konu hakkında "Duygularınızı bir kenara bırakıp baktığınızda ne olduğunu görebilirsiniz. Şampiyonlar Ligi finalini tatilimi yaptığım esnada yeniden izledim ve itiraf etmem gerekir ki durum biraz ilginç. Yine de bu maçı nasıl kaybettiğimizi anlamakta zorlanıyorum. Hayatta ele bir kez geçecek bir şansı yakaladık ve değerlendiremedik. Ne kadar şansımız olduğu önemli değildi, kendi stadımızdaydık. Basitçe, bu maçı kazanmak zorundaydık. Bunu bize hep hatırlatacaklar." ifadelerini kullandı.

Bayern Münih, Bundesliga'nın yeni sezonundaki ilk maçını bu cumartesi Greuther Fürth ile oynayacak.