Swansea City Menajeri Laudrup, Ki Sung-Yueng ve Hernandez transferleri hakkında açıklama yaparken bu iki oyuncunun kadroya katılacağı yönünde umutlu olduğunu belirtti.Swansea City Menajeri Micheal Laudrup, Celtic forması giyen Ki Sung-Yueng transferinin tamamlanması yönünde aynı zaman Valencia için ter döken Pablo Hernandez isminin bonservisinin alınması yönünde umutlu olduğunu söyledi.

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada Ki Senug-Yueng transferi hakkında bilgiler veren Laudrup, "Henüz imzalar atılmış değil. Anlaşma sağlanana kadar bekleyeceğiz. Ki oldukça önemli bir isim, orta sahada bize güç katacaktır. Joe Allen ile yollarımızı ayırdık, bu yüzden onun kalitesinde bir isim kadromuza katmamız lazım. Ki transferi gerçekleşirse mutlu olacağım. Ki, diğer oyuncular gibi oldukça dinamik bir isim. Britanya futbolunu biliyor ve bu bizim için önemli." ifadelerini kullandı.

Hernandez transferinde oyuncunun seçiminin önemli olacağını vurgulayan Danimarkalı Menajer, "Transferin sürecinin bitmesine 8 gün var. Oyuncuların bu kulübe gelmek istemesi önemli. Daha önemli olan ise lig başladı ve önemi en fazla olanlar burada, benimle birlikte olan isimler. Kimin gelip gelmeyeceğinden ziyade maçlarımıza odaklanmalıyız." şeklinde konuştu.

QPR maçında Scott Sinclair gibi bir oyuncunun neden yedek kaldığını açıklayan Laudrup, "Bu hafta yedek kalmasının nedeni Manchester City gibi bir ekibin ona olan ilgisi değil. Wayne Routledge ve Nathen Dyer iyi bir hazırlık dönemi geçirdi ve onlardan isteklerim belliydi. Sinclair hazırlık döneminde bizimle olamadı. Gelecek haftalarda bunlar değişebilir." diyerek sözlerini noktaladı.

Swansea City ilk maçını QPR deplasmnında 5-0 kazanmıştı.