Manchester United Menajeri Ferguson, bu saatten sonra takıma yeni bir isim almayacaklarını söyledi.Manchester United Menajeri Sir Alex Ferguson, Angelo Henriquez transferi hakkında bilgiler verdi ve başka bir oyuncuyla ilgilenmediklerini açıkladı.

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada transferin noktalandığını belirten Ferguson, "Bu saatten sonra transfer bizim için bitti. Başka hiçbir oyuncu ile ilgilenmiyoruz ve takımda herhangi bir hareket olmayacak." şeklinde konuştu.

Henriquez transferi hakkında da önemli açıklamalar yapan İskoç Menajer "Henrique buraya tekrar gelecektir fakat kendisi ülkesine geri dönemk zorunda kaldı. Onunla 15-16 yaşından beri ilgileniyoruz. Sürekli temas halindeydik. Onu satın alma opsiyonumuz var. Şili 20 Yaş Altı Milli Takımı ile güzel bir yaz dönemi geçirdi. Hızlı ve iyi bir bitirici. Ayrıca 18 yaş için etkileyici bir fiziği var." ifadelerini kullandı.

Manchester United bu transfer döneminde kadrosuna Robin van Persie, Alexander Buttner, Shinji Kagawa ve Nick Powell gibi isimleri kattı.

Angelo Henriquez futbola Universidad de Chile takımında başladı.