Fernando Torres, Premier Lig'e çok iyi bir başlangıç yapmanın önemli olduğunu ve Manchester City'nin geçen sezon bunu kanıtladığını söyledi.Chelsea'nin yıldız forvet oyuncusu Fernando Torres, Manchester City'nin geçen sezon yaptığını tekrarlayarak Premier Lig'in ilk haftalarını kayıpsız geçmeleri gerektiğini düşünüyor.

Ligde şu ana dek iki maç oynayan ve altı puan toplayarak övgü alan Maviler, yeni sezonda yaptıkları transferlerle şampiyonluğun en büyük adayı olarak dikkat çekiyorlar.

London Evening Standard'a konuşan Torres, "Manchester City geçen sezon lige iyi başlamanın önemini gösterdi. İlk haftalarda puan kaybına tahammülümüz yok. İlk 10 haftanın ardından zirvede yer almak çok önemlidir çünkü sezonu da aşağı yukarı aynı yerde tamamlarsınız." şeklinde konuştu.

İlk 4'e kesinlikle girmeleri gerektiğini ifade eden İspanyol yıldız, "Şampiyonlar Ligi'ni her yıl kazanmak söz konusu değil. Bu nedenle ilk 4'te kesinlikle yer almamız gerekiyor. Ama hedefimiz şampiyonluk. Sadece ilk 4'e girmeyi hedeflerseniz, bunu da başaramazsınız." dedi.

Fernando Torres, gününde bir Chelsea'nin Avrupa'nın en iyi takımlarından biri olduğunu da savundu.