Hafta sonu Liverpool'a karşı zorlu bir maça çıkacaklarını ifade eden Mancini, geçen sezonki 5-1'lik Tottenham galibiyeti benzeri bir zafer elde etmelerinin zor olduğunu söyledi.Roberto Mancini, pazar günü Liverpool ile deplasmanda oynayacakları mücadelenin zorlu bir sınav olacağı görüşünde.

Görevinin zorluğunun bilincinde olan İtalyan teknik adam, yeni sezonda zorlu maçların takımı için olağan hâle geleceğini savundu.

Manchester City, geçen sezon ligin üçüncü haftasında Tottenham'ı deplasmanda 5-1 yense de Mancini benzer bir skorun görüleceğini düşünmüyor.

The Manchester Evening News 'e konuşan Mancini, İki sezon önce ikinci maç Liverpool'laydı. Bu her zaman bizim için zorlu bir maçtır. Tottenham'a karşı oynaıdğımız maç da on yılda bir başımıza gelir. yine kazanmaya çalışacağız fakat 1-0'lık galibiyet de bence yeterli." dedi.

Community Shield maçında ve Premier Lig'in ilk haftasında gollerle tanışan Carlos Tevez de çok formunda. Arjantinli oyuncunun performansından memnun olduğunu söyleyen Mancini, "Carlos, son dört beş yılda ilk kez sezon öncesi hazırlığı yaptı. Sezon öncesinde iyi açlışırsanız onun gibi iyi bir form yakalamanız çok normal." ifadelerini kullandı.

Hazırlık maçlarında üçlü defans uygulayan İtalyan teknik adam, Southampton maçında dörtlü savunma dizilişine dönmüştü. Takımının çok yönlülüğünden de memnun olan Mancini, "Sanırım farklı şekillerde oynayabiliyoruz. Southampton'a karşı geçen sezon oynadığımız gibi oynadık. Jack Rodwell'i de ilk kez bizimle birlikte görmek istedim. İyi bir performans sergiledi. İlk maçını oynamak onun için kolay değildi çünkü takım arkadaşlarını iyi tanımıyordu fakat iyi iş çılardı." şeklinde konuştu