Juventus'un tecrübeli oyuncusu Pirlo, kendilerine yöneltilen eleştirilerin dünya çapında popüler ve başarılı bir kulüp olmalarından kaynaklandığını söyledi.Andrea Pirlo, Juventus'un dünyanın en popüler takımları arasında olup sürekli kupalar için mücadele etmesinden dolayı başkalarının kıskançlıklarına maruz kaldığını açıkladı.

Son olarak Roma Teknik Direktörü Zdenek Zeman Juventus'un cezalı teknik direktörü Antonio Conte'ye gönderme yaparken, Napoli'nin teknik patronu Walter Mazzarri de İtalya Süper Kupası maçının ardından Juventus'un hakemlerden yardım aldığını ifade etmişti.


Tuttosport'a konuşan Pirlo, "Sözlü saldırılara alıştık. Juventus çok sayıda taraftarıyla dünyanın en popüler kulüplerinden biri. Fakat pek çok insan da bizden hoşlanmıyor. Kazandığınız zaman insanların size saldırması çok normal." dedi.

Mazzarri'nin sözlerini kaybeden birinin klasik açıklamaları olarak yorumlayan Pirlo, "Maçı kazanırsanız mutlu olursunuz. Kaybettiğinizde de hayal kırıklığına uğrarsınız. Futbolda işler böyledir. Zeman da harika bir hoca ve takımları çok iyi hücum futbolu oynuyor. Fakat sahanın dışında sürekli garip şeyler söylüyor. Bu onun karakterinin bir parçası. Onu tanıyoruz ve bu şekilde kabul etmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Juventus, Serie A'nın ilk haftasında cumartesi günü Parma'yı konuk edecek.