25 yaşındaki Urugaylı yıldız futbolcu, Carlos Tevez'in İngiltere kariyerinin kendisinin Premier Lig'e gelişinde büyük rolü olduğunu ifade etti.Liverpool'un Uruguaylı yıldızı Luis Suarez, Premier Lig'e gelme kararında Carlos Tevez'in İngiltere'de gösterdiği performansın çok etkili olduğunu söyledi.

Yetenekli forvet oyuncusu, Hollanda ekiplerinden Groningen ve Ajax'ta forma giyerken Tevez de Premier Lig'de Manchester City ve Manchester United için ter dökmeden önce West Ham'da oynuyordu.

Arjantinli yıldızın performansının kendisine esin kaynağı olduğunu söyleyen Suarez konuyla alakalı olarak The Sun'a yaptığı açıklamada "Hollanda'da oynarken, Tevez'i izlemiş ve ne kadar iyi performans sergilediğine şahit olmuştum. Onun bu başarısının benim buraya gelmemde büyük etkisi oldu. Onun iyi performans sergilemesi, benim de benzer fiziksel özelliklerle başarılı olabileceğimi düşünmeme yol açtı." ifadelerini kullandı.

Suarez ayrıca saha içinde savaşçı kimliğiyle öne çıkması hakkında da "Ben futbolu farklı bir şekilde oynuyorum. Bu oyunu çok seviyorum ve kendimi ona yüzde 100 oranında adıyorum ama bazen bunun nahoş sonuçlara yol açtığının da farkıdnayım. Buraya geldiysem bunu savaşarak yaptım, sahadaki 90 dakika benim için çok önemli. Bu yüzden futbol sahasında çok savaşıyorum." dedi.

Liverpool'dan ayrılmayı düşünmediğini belirten 25 yaşındaki yıldız oyuncu sözlerine "Beni transfer etmek isteyen kulüpler vardı ama önceliğim burada kalıp sözleşme uzatmaktı. Bu kulüp sahada gösterdiğim mücadele sayesinde bana inandı. Geçmiş geçmişte kaldı. Sadece Liverpool ve Uruguay taraftarlarıyla ilgileniyorum. Diğer taraftarlar da elbette kendi takımlarının fanatiği ve beni destekleyecek değiller, bu yüzden onların beni kabul etmesiyle ilgilenmiyorum." ifadeleriyle devam etti.

Suarez geçtiğimiz sezon oynadığı 31 maçta 11 gol atıp altı asist yapmıştı.