Liverpool Menajeri Brendan Rodgers, 2009 yılında Reading'ten ayrıldığı sıralarda Manchester City'nin teknik personeline katılmanın eşiğinden döndüğünü söyledi.Liverpool, bugün sahasında son şampiyon Manchester City'yi ağırlayacak. Oynanacak olan bu karşılaşma öncesinde açıklamalarda bulunan Brendan Rodgers, 2009 yılında başından geçen ilginç bir olaya da açıklık getirdi.

Daily Telegraph'a ilginç bir hikaye anlatan Rodgers, 2009 yılında Reading'ten kısa bir süre içinde ayrıldıktan sonra Manchester City ile görüşmesi olduğunu söyledi. Rodgers, o yıl Swansea City'nin başına geçmeden önce Manchester City yöneticisi Brian Marwood ile görüştüğünü ve hatta Roberto Mancini ile projeleri konuşmak için Milano'ya uçtuğunu anlattı.

Rodgers, "Reading'ten ayrıldıktan sonra Manchester City ile antrenörlük için bir görüşmem oldu. Roberto Mancini ile Milano'da buluştum." dedi.

Manchester City ile yaptığı bu görüşmenin ardından bir anda Swansea City'nin bir numaralı adamı olmak adına önüne fırsat çıktığını dile getiren Rodgers, "Ben Manchester City ile yazılı bir anlaşma yapmadım ancak orada çalışsaydım muhtemel fazla olan tek şey kazandığım para olurdu." ifadelerini kullandı.

Rodgers, Manchester City'nin kaliteli oyuncularının yanında ligi kazanmasının güvenlerini arttırdığını ve kendilerini zor bir maçın beklediğini de sözlerine ekledi.