Galatasaray efsanelerinden Popescu, Cristiano Ronaldo'nun Lionel Messi'den daha iyi olduğuna sadece Real Madrid taraftarlarının inandığını söyledi.Barcelona'nın eski kaptanlarından Gheorghe Popescu, Cristiano Ronaldo'nun Lionel Messi'den daha iyi olduğunu iddia edenlerin 'çok büyük' Real Madrid hayranı olduğunu söyledi.

Galatasaray'la UEFA Kupası zaferi yaşayan Romanyalı oyuncu, 1995 ve 1997 yılları arasında Katalan ekibinde forma giymiş ve kaptanlığa kadar yükselmişti.

Real Madrid'e yakınlığıyla bilinen AS gazetesine Ronaldo ve Messi rekabetini yorumlayan Popescu, "Cristiano'nun Messi'den daha iyi olduğunu iddia etmek için çok büyük bir Real Madrid taraftarı olmak gerek. İkisini karşılaştırmak mümkün bile değil. Ronaldo iyi bir oyuncu ama Messi'yle yarışamaz bile. Bir Messi, bir de diğerleri var. Ronaldo'da Arjantinli yıldızdaki maç kazanma yeteneği de yok." şeklinde konuştu.

Johan Cruyff'a da değinmeyi ihmal etmeyen Popescu, "Takıma geldiğimde Cruyff, bir Barça efsanesi olan Guillermo Amor'dan kaptanlık pazubandını aldı ve bana verdi. Buna inanamamıştım. Kaptan olduğumda gerçekten çok gururlanmıştım. Eğer Cruyff bir kadın olsaydı ona her gün evlilik teklif ederdim!" dedi.

Johan Cruyff, Barcelona'nın bugün dünya çapında büyük bir takdir gören futbolunun mimarı olarak kabul ediliyor.