Batı Almanyalı eski yıldız Netzer, Dortmund forması giyen Götze ve Reus isimlerinin milli takımın geleceği olduğunu belirtti.Batı Almanya Milli Takımı ile Dünya Kupası şampiyonluğu yaşayan Günter Netzer, Almanya Milli Takımı'nın geleceği olarak Dortmundlu Mario Götze ve Marco Reus isimlerini gösterdi.

Bild am Sonntag gazetesine yazdığı yazıda Götze ve Reus isimlerini öven Netzer, "Dortmund ile Reus transferiyle büyük bir iş başardı. Reus geleceği çok parlak olan bir oyuncu. Mükemmel bir futbolcu olacak. Götze ise Alman futbolunda her yere umut saçmış durumda. Sakatlığı sonrası yavaş yavaş daha iyi hale gelecek ve milli takıma daha faydalı olacaktır. Bir kulübün hem Reus hem de Götze gibi isimlere sahip olması mükemmel." ifadelerini kullandı.

Athletic Bilbao'ya Javi Martinez için Bayern Münih tarafından önerilen 40 milyon avroyu "baş döndürücü" olarak değerlendiren eski orta saha oyuncusu, "Öncelikle itiraf etmeliyim ki Martinez'i hiç izlemedim. Buna rağmen onun büyük bir üne sahip olduğunu biliyorum. Bayern Münih baş döndürücü bir fiyat sundu. Bu transfer Bavyera ekibinde bir paniğe yol açmaz. Bayern Münih finansal olarak güçlü bir takım." şeklinde yazdı.

Netzer, Batı Almanya Milli Takımı ile 1972 yılında Avrupa Şampiyonluğu yaşarken 1974 yılında Dünya Kupası şampiyonluğu kazandı.