Liverpool forması giyen Skrtel, Manchester Cityli forvet oyuncularından korkmadığını ve kendi işlerine bakacaklarını ifade etti.Liverpool'un yıldız defans oyuncusu Martin Skrtel, Manchester City maçı öncesi yaptığı açıklmada rakip oyunculardan korkmadığını aksine bu tarz oyuncularla oynarken daha çok eğlendiğini açıkladı.

Kulübün resmi sitesine yaptığı açıklamada rakip takımın hücum oyuncularından korkmadığını söyleyen Skrtel, "Rakip takım çok kaliteli isimlere sahip ve onlara saygı duyuyorum. Buna rağmen onlardan korktuğumu söyleyemem. Kendimize güveniyor ve inanıyoruz. Kadromuzun kalitesinin farkındayız. Zor bir maç olacak fakat ben böylesini daha çok seviyorum. Onları durdurmayı başarırsanız kendinizi daha iyi hissediyorsunuz." şeklinde konuştu.

Rakiplerinin amaçlarını umursamadıklarını ve kendi işlerine baktıklarını dile getiren defans oyuncusu, "Manchester City geçen sezon şampiyon olmuştu. Bu sezonun da en büyük şampiyon adayı Manchester City. Biz kendi işimize odaklanmış durumdayız. Özel bir gün olacak." ifadelerini kullandı.

Liverpool, Premier Lig ilk haftasında West Bromwich ile karşılaşmış ve sahadan 3-0 mağlup ayrılmıştı.