Adı sıkça Milan ile anılan Yanga-Mbiwa, bu transfer için can atıyor.Ligue 1'in son şampiyonu Montpellier'in 23 yaşındaki kaptanı Mabou Yanga-Mbiwa, Milan'dan bir teklif gelmesi halinde 'hayır' diyemeyeceğini söyledi.

Bu yazın en çok konuşulan isimlerinden olan Yanga-Mbiwa, Telefoot'a yaptığı açıklamada, "Şimdiye kadar Milan ile bir anlaşma olmadı. Ancak bir teklif gelmesi halinde Milan'a hayır diyemem. Şu an Montpellier'in futbolcuyusum. Transferin gon günlerinde neler olacağı belli olmaz. Şu an takımıma odaklanmış durumdayım. Hayatta kendinize her zaman güvenmelisiniz. Bu transfer bu sene olmasa da gelecek sezon olabilir." şeklinde konuştu.

Öte yandan Arsenal de bu futbolcuyu transfer etmek için girişimlerini sürdürüyor. Wenger'in çok istediği futbolcu için Arsenal dokuz milyon avroyu gözden çıkardı. Justarsenal.com'a Arsenal iddiaları hakkında bir açıklamada bulunan başarılı savunma oyuncusu, "İngiltere'de insanlar futbolla yaşıyor. İngiliz futbolu inanılmaz. Böyle bir tecrübeyi yaşamak isterim. Premier Lig'de Fransa'dan daha fazla fiziksel temas var. Bu benim oyun stilime uyuyor." diyerek bu transfer için de açık kapı bıraktı.

Montpellier, pazar günü sahasında Marsilya'yı konuk edecek.