Chelsea'nin Belçikalı oyuncusu Eden Hazard, Newcastle United maçı sonrası değerlendirmelerde bulundu.Newcastle United maçını 2-0 kazanan Chelsea'de Eden Hazard taraftarının önünde ilk golünü attı. Belçikalı, harika bir maç olduğunu ve kazandıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.

Eden Hazard büyük umutlarla transfer olduğu Chelsea'da çıktığı üç maçta altı asist yaptı ve bir gol kaydetti. Yeni takımında etkileyici bir başlangıç yapan Hazard, Telefoot'a yaptığı açıklamada, "Stamford Bridge'de 40.000 taraftarın önünde oynamak harikaydı. Maçı kazandık ve güzel bir akşam oldu. Chelsea büyük umutları olan bir takım. Bu sezon sonunda en az iki-üç kupa kaldırmış olursak harika olurdu." dedi.

Chelsea'deki uyum sürecini de değerlendiren Belçikalı, "Uyum sağladım. En kısa sürede bir ev bulmalıyım. İngilizcem şu an için yeterli değil ama bazen bir gülümseme dahi yetiyor anlaşabilmek için. Yeni takımımdaki oyuncular çok değerli. Ama onların da benim gibi iki kolu ve iki bacağı olan insanlar olduğunu gördüm." ifadelerini kullandı.

Eski takımı Lille kulübünü de çok sevdiğini ifade eden Hazard, Fransız kulübünün ikinci ailesi gibi olduğunu belirtti.